Stembureau Akersingel 24 in Amsterdam (2025)
Postcode 1060 NJ · Wijk De Aker
Hier zijn 902 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 17,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 161 | 17,8% | 23,9% | −6,1 pp | 0,2% |
| GroenLinks-PvdA | 136 | 15,1% | 27,1% | −12,1 pp | 0,1% |
| DENK | 123 | 13,6% | 7,4% | +6,2 pp | 0,4% |
| PVV | 117 | 13,0% | 6,9% | +6,1 pp | 0,4% |
| VVD | 99 | 11,0% | 9,7% | +1,3 pp | 0,2% |
| CDA | 58 | 6,4% | 3,9% | +2,5 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 34 | 3,8% | 5,6% | −1,8 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 33 | 3,7% | 2,0% | +1,6 pp | 0,4% |
| JA21 | 33 | 3,7% | 2,6% | +1,1 pp | 0,3% |
| SP | 24 | 2,7% | 2,6% | +0,0 pp | 0,2% |
| BBB | 19 | 2,1% | 0,7% | +1,5 pp | 0,7% |
| Volt | 18 | 2,0% | 2,2% | −0,2 pp | 0,2% |
| 50PLUS | 17 | 1,9% | 0,7% | +1,2 pp | 0,6% |
| ChristenUnie | 16 | 1,8% | 1,1% | +0,7 pp | 0,3% |
| BIJ1 | 6 | 0,7% | 2,4% | −1,7 pp | 0,1% |
| SGP | 4 | 0,4% | 0,2% | +0,3 pp | 0,5% |
| Piratenpartij | 2 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 0,2% |
| NL PLAN | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 0,5% |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,1% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| NSC | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −12,1 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 212e van de 480 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0087% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 475 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Zonneplein 29 904 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Dr. H. Colijnstraat 2 899 stemmen · DENK 49%
- J.J. Cremerplein 27A 905 stemmen · D66 35%
- Wibautstraat 129 898 stemmen · D66 33%
- Lijnbaansgracht 234A 907 stemmen · D66 31%
- Van de Veldestraat 3 897 stemmen · VVD 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.