Hoe stemde Keizer Karelpark in Amstelveen in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Oude Dorp, Kastanjebuurt, Augustinuspark, Startbaanbuurt, Populierenbuurt
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 5 stembureaus in Keizer Karelpark 6.248 geldige stemmen uitgebracht (13,8% van alle stemmen in Amstelveen). VVD werd hier de grootste met 21,9%. Vergeleken met heel Amstelveen scoorden PVV (+1,1 pp) hier hoger en VVD (−1,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 1.366 | 21,9% | 22,8% | −1,0 pp |
| GroenLinks-PvdA | 1.258 | 20,1% | 20,7% | −0,6 pp |
| PVV | 1.036 | 16,6% | 15,4% | +1,1 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 654 | 10,5% | 10,9% | −0,4 pp |
| D66 | 559 | 8,9% | 9,7% | −0,7 pp |
| Partij voor de Dieren | 195 | 3,1% | 2,7% | +0,4 pp |
| SP | 194 | 3,1% | 2,7% | +0,4 pp |
| CDA | 160 | 2,6% | 2,3% | +0,2 pp |
| Forum voor Democratie | 149 | 2,4% | 2,1% | +0,3 pp |
| DENK | 146 | 2,3% | 2,0% | +0,3 pp |
| Volt | 127 | 2,0% | 2,6% | −0,5 pp |
| BBB | 111 | 1,8% | 1,8% | −0,0 pp |
| ChristenUnie | 75 | 1,2% | 1,1% | +0,1 pp |
| BIJ1 | 49 | 0,8% | 0,7% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 49 | 0,8% | 0,5% | +0,3 pp |
| JA21 | 38 | 0,6% | 0,6% | −0,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 27 | 0,4% | 0,5% | −0,0 pp |
| SGP | 22 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp |
| Nederland met een PLAN | 9 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Splinter | 6 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 6 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 5 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 3 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
Stembureaus in Keizer Karelpark
- Raadhuis Amstelveen Oude Dorp · 1182 JR · 1.588 stemmen · VVD 29%
- Rode Kruis gebouw Kastanjebuurt · 1185 HH · 1.489 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Paaskerk Augustinuspark · 1185 CN · 1.269 stemmen · PVV 20%
- Woonzorgcentrum De Luwte Startbaanbuurt · 1185 XJ · 989 stemmen · VVD 24%
- Zorgcentrum 't Huis aan de Poel Populierenbuurt · 1185 SE · 913 stemmen · VVD 21%
Andere wijken in Amstelveen
- Bovenkerk - Westwijk Noord 6.187 stemmen · VVD 26%
- Waardhuizen, Middenhoven 6.075 stemmen · VVD 20%
- Bankras, Kostverloren 5.089 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Elsrijk 4.878 stemmen · VVD 28%
- Groenelaan 3.262 stemmen · VVD 21%
- Randwijck 3.192 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Buitengebied Zuid 2.372 stemmen · VVD 20%
- Uilenstede, Kronenburg 2.169 stemmen · GroenLinks-PvdA 42%
- Patrimonium 1.880 stemmen · VVD 24%
- Stadshart 1.858 stemmen · VVD 26%
- Westwijk Zuid 1.702 stemmen · VVD 31%
- Buitengebied Noord 393 stemmen · VVD 31%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.