Stembureau Wijksteunpunt Pluspunt in Amstelveen (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 1182 GC · Wijk Patrimonium

Hier waren 672 kiezers toegelaten (1,9% van alle toegelaten kiezers in Amstelveen) en zijn 662 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 15,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
D66 99 15,0% 17,6% −2,6 pp 1,6%
BURGERBELANGEN AMSTELVEEN 96 14,5% 12,7% +1,8 pp 2,2%
VVD 85 12,8% 20,7% −7,8 pp 1,2%
GROENLINKS 77 11,6% 11,7% −0,1 pp 1,9%
Actief voor Amstelveen 65 9,8% 5,7% +4,1 pp 3,3%
PvdA 56 8,5% 8,9% −0,5 pp 1,8%
SP 45 6,8% 4,8% +2,0 pp 2,7%
Goed voor Amstelveen 40 6,0% 5,1% +0,9 pp 2,3%
50PLUS 32 4,8% 3,3% +1,6 pp 2,9%
CDA 30 4,5% 3,9% +0,7 pp 2,2%
BVNL 20 3,0% 3,1% −0,1 pp 1,9%
ChristenUnie 17 2,6% 2,6% +0,0 pp 1,9%
Blanco6Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amstelveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Floor Gordon-de Bruijn (D66) · 67 stemmen · 10,1% van alle stemmen hier
  2. Herbert Raat (VVD) · 48 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  3. Ruud Kootker (BURGERBELANGEN AMSTELVEEN) · 38 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  4. Michel Becker (Actief voor Amstelveen) · 37 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
  5. Jacqueline Höcker (Goed voor Amstelveen) · 31 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  6. Marijn van Ballegooijen (PvdA) · 29 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  7. Stieneke Kruijer (GROENLINKS) · 26 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  8. Lennart de Looze (GROENLINKS) · 25 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  9. Patrick Adriaans (SP) · 23 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  10. Arjen Siegmann (CDA) · 21 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  11. Emiel Sjaardema (50PLUS) · 20 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  12. Janneke Leegstra (VVD) · 18 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  13. Yaron van Koningsveld (BVNL) · 18 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  14. Esther Veenboer (PvdA) · 17 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  15. Pieter Monkelbaan (BURGERBELANGEN AMSTELVEEN) · 15 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −7,8 pp minder dan gemiddeld in Amstelveen.
  • Qua gewicht is dit het 20e van de 53 stembureaus: 1,9% van alle geldige stemmen in Amstelveen en 0,0096% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 52 stemmen in Amstelveen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen606
Geldige volmachtbewijzen66
Toegelaten kiezers672
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)671
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)−1
Blanco en ongeldig9 (1,3%)

Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,34% van de stembiljetten, tegen 0,58% in Amstelveen en 0,55% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Amstelveen

Alle stembureaus in Amstelveen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.