Stembureau Wijksteunpunt Dignahof in Amstelveen (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 1187 LN · Wijk Bovenkerk - Westwijk Noord

Hier waren 674 kiezers toegelaten (1,8% van alle toegelaten kiezers in Amstelveen) en zijn 667 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 28,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VVD 190 28,5% 24,2% +4,2 pp 2,1%
D66 88 13,2% 18,1% −4,9 pp 1,3%
BURGERBELANGEN AMSTELVEEN 87 13,0% 11,0% +2,0 pp 2,1%
CDA 58 8,7% 6,5% +2,2 pp 2,4%
PvdA 57 8,5% 7,1% +1,5 pp 2,2%
SP 46 6,9% 7,0% −0,1 pp 1,8%
GROENLINKS 41 6,1% 13,8% −7,7 pp 0,8%
Actief voor Amstelveen 37 5,5% 5,2% +0,3 pp 1,9%
OCA 35 5,2% 3,5% +1,8 pp 2,7%
ChristenUnie 28 4,2% 3,5% +0,7 pp 2,2%
Blanco4Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amstelveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Herbert Raat (VVD) · 97 stemmen · 14,5% van alle stemmen hier
  2. Maaike Veeningen (D66) · 55 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  3. Peter Bot (BURGERBELANGEN AMSTELVEEN) · 49 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  4. Pier Rienks (CDA) · 39 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  5. Rob Ellermeijer (VVD) · 31 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  6. Janneke Leegstra (VVD) · 26 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  7. Jeroen Brandes (PvdA) · 25 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  8. Percy de Robles (OCA) · 21 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  9. Tim Lechner (Actief voor Amstelveen) · 20 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  10. Patrick Adriaans (SP) · 18 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  11. Esther Veenboer (PvdA) · 18 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  12. Stieneke Kruijer (GROENLINKS) · 15 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Bert de Pijper (ChristenUnie) · 15 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  14. Marina Casadei (SP) · 13 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Jacqueline Solleveld Olthof (BURGERBELANGEN AMSTELVEEN) · 12 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier −7,7 pp minder dan gemiddeld in Amstelveen.
  • Qua gewicht is dit het 36e van de 42 stembureaus: 1,8% van alle geldige stemmen in Amstelveen en 0,0099% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 56 stemmen in Amstelveen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen607
Geldige volmachtbewijzen67
Toegelaten kiezers674
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)674
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig7 (1,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,04% van de stembiljetten, tegen 0,77% in Amstelveen en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Amstelveen

Alle stembureaus in Amstelveen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.