Stembureau Villa Randwijck in Amstelveen (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 1181 AT · Wijk Randwijck

Hier waren 1.062 kiezers toegelaten (3,1% van alle toegelaten kiezers in Amstelveen) en zijn 1.059 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 28,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
D66 306 28,9% 17,6% +11,3 pp 5,1%
VVD 219 20,7% 20,7% +0,0 pp 3,1%
GROENLINKS 167 15,8% 11,7% +4,0 pp 4,1%
BURGERBELANGEN AMSTELVEEN 94 8,9% 12,7% −3,8 pp 2,2%
PvdA 70 6,6% 8,9% −2,3 pp 2,3%
Goed voor Amstelveen 44 4,2% 5,1% −0,9 pp 2,5%
SP 40 3,8% 4,8% −1,0 pp 2,4%
CDA 36 3,4% 3,9% −0,5 pp 2,7%
Actief voor Amstelveen 29 2,7% 5,7% −3,0 pp 1,5%
BVNL 26 2,5% 3,1% −0,7 pp 2,4%
ChristenUnie 19 1,8% 2,6% −0,8 pp 2,2%
50PLUS 9 0,8% 3,3% −2,4 pp 0,8%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amstelveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Floor Gordon-de Bruijn (D66) · 173 stemmen · 16,3% van alle stemmen hier
  2. Herbert Raat (VVD) · 81 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
  3. Lennart de Looze (GROENLINKS) · 61 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  4. Stieneke Kruijer (GROENLINKS) · 47 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  5. Marijn van Ballegooijen (PvdA) · 40 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  6. Ruud Kootker (BURGERBELANGEN AMSTELVEEN) · 38 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  7. Saloua Chaara (D66) · 37 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  8. Janneke Leegstra (VVD) · 36 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  9. Jacqueline Höcker (Goed voor Amstelveen) · 33 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  10. Ewa Petiet (BURGERBELANGEN AMSTELVEEN) · 28 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  11. Menno van Leeuwen (VVD) · 25 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  12. Fatumo Mahamed Farah (GROENLINKS) · 22 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  13. Heidy Knol (D66) · 18 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  14. Ilika Polderman (GROENLINKS) · 18 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Patrick Adriaans (SP) · 18 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +11,3 pp meer dan gemiddeld in Amstelveen.
  • Qua gewicht is dit het 7e van de 53 stembureaus: 3,1% van alle geldige stemmen in Amstelveen en 0,0154% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 32 stemmen in Amstelveen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen944
Geldige volmachtbewijzen118
Toegelaten kiezers1.062
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.062
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig3 (0,3%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,28% van de stembiljetten, tegen 0,58% in Amstelveen en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Amstelveen

Alle stembureaus in Amstelveen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.