Stembureau Verpleeghuis Groenelaan in Amstelveen (2023)
Postcode 1186 AB · Wijk Buitengebied Zuid
Hier zijn 871 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 21,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 189 | 21,7% | 15,4% | +6,3 pp | 2,7% |
| VVD | 177 | 20,3% | 22,8% | −2,5 pp | 1,7% |
| GroenLinks-PvdA | 142 | 16,3% | 20,7% | −4,4 pp | 1,5% |
| Nieuw Sociaal Contract | 94 | 10,8% | 10,9% | −0,1 pp | 1,9% |
| D66 | 56 | 6,4% | 9,7% | −3,3 pp | 1,3% |
| DENK | 35 | 4,0% | 2,0% | +2,0 pp | 3,9% |
| SP | 35 | 4,0% | 2,7% | +1,3 pp | 2,8% |
| CDA | 25 | 2,9% | 2,3% | +0,6 pp | 2,4% |
| Partij voor de Dieren | 21 | 2,4% | 2,7% | −0,3 pp | 1,7% |
| BBB | 17 | 2,0% | 1,8% | +0,2 pp | 2,1% |
| Forum voor Democratie | 17 | 2,0% | 2,1% | −0,1 pp | 1,8% |
| Volt | 14 | 1,6% | 2,6% | −0,9 pp | 1,2% |
| 50PLUS | 13 | 1,5% | 0,5% | +1,0 pp | 5,5% |
| ChristenUnie | 12 | 1,4% | 1,1% | +0,3 pp | 2,5% |
| JA21 | 10 | 1,1% | 0,6% | +0,5 pp | 3,5% |
| BIJ1 | 5 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp | 1,6% |
| SGP | 4 | 0,5% | 0,3% | +0,2 pp | 3,3% |
| BVNL / Groep Van Haga | 1 | 0,1% | 0,5% | −0,4 pp | 0,5% |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 1,9% |
| PartijvdSport | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 2,5% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 2,0% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 2,9% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amstelveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +6,3 pp meer dan gemiddeld in Amstelveen.
- Qua gewicht is dit het 33e van de 41 stembureaus: 1,9% van alle geldige stemmen in Amstelveen en 0,0085% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 52 stemmen in Amstelveen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Amstelveen
- Wijksteunpunt Pluspunt 898 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Wijkcentrum Alleman 2 866 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Wijkcentrum Alleman 1 901 stemmen · VVD 23%
- o.b.s. Piet Heinschool 826 stemmen · VVD 26%
- Zorgcentrum 't Huis aan de Poel 913 stemmen · VVD 21%
- Kinderdagcentrum Nifterlake 698 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
Alle stembureaus in Amstelveen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.