Stembureau Rode Kruis gebouw in Amstelveen
Postcode 1185 HH · Wijk Keizer Karelpark
Hier waren 1.146 kiezers toegelaten (3,1% van alle toegelaten kiezers in Amstelveen) en zijn 1.137 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 23,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 266 | 23,4% | 22,4% | +1,0 pp | 3,3% |
| VVD | 201 | 17,7% | 20,5% | −2,8 pp | 2,7% |
| D66 | 183 | 16,1% | 18,1% | −2,0 pp | 2,8% |
| Actief voor Amstelveen | 125 | 11,0% | 10,7% | +0,3 pp | 3,2% |
| Forum voor Democratie | 89 | 7,8% | 6,2% | +1,6 pp | 4,0% |
| Burgerbelangen Amstelveen | 65 | 5,7% | 5,5% | +0,2 pp | 3,3% |
| 50PLUS | 65 | 5,7% | 4,5% | +1,3 pp | 4,0% |
| SP | 53 | 4,7% | 3,5% | +1,1 pp | 4,1% |
| CDA | 35 | 3,1% | 3,9% | −0,8 pp | 2,5% |
| Goed voor Amstelveen | 33 | 2,9% | 3,0% | −0,1 pp | 3,0% |
| ChristenUnie | 22 | 1,9% | 1,7% | +0,2 pp | 3,5% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 8 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amstelveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Floortje Gordon-de Bruijn (D66) · 113 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
- Marijn van Ballegooijen (GroenLinks-PvdA) · 93 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
- Herbert Raat (VVD) · 89 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Monique Senft (Forum voor Democratie) · 60 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Rosalie Bouwman (GroenLinks-PvdA) · 49 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Michel Becker (Actief voor Amstelveen) · 45 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Gonnie van Rietschoten (Actief voor Amstelveen) · 44 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Femke Lagerveld (VVD) · 42 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Emiel Sjaardema (50PLUS) · 37 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Jacqueline Solleveld-Olthof (Burgerbelangen Amstelveen) · 36 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Saloua Chaara (D66) · 30 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Patrick Adriaans (SP) · 24 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Yasmin Alassar (GroenLinks-PvdA) · 22 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Arjen Siegmann (CDA) · 20 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Margreet Klein (50PLUS) · 20 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −2,8 pp minder dan gemiddeld in Amstelveen.
- Qua gewicht is dit het 12e van de 38 stembureaus: 3,1% van alle geldige stemmen in Amstelveen en 0,0149% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 32 stemmen in Amstelveen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.034 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 112 |
| Toegelaten kiezers | 1.146 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.146 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 9 (0,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,79% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Amstelveen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amstelveen
- Karel Eykman School 1.179 stemmen · VVD 30%
- Ontmoetingscentrum De Meent 1.030 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Gebouw Goedereede 1.192 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Woonzorgcentrum De Luwte 1.000 stemmen · VVD 20%
- Villa Randwijck 1.241 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Restaurant Bij Nieuw Vredeveld 991 stemmen · VVD 26%
Alle stembureaus in Amstelveen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.