Stembureau Restaurant BijKlaasje in Amstelveen (2023)
Postcode 1183 NK · Wijk Bankras, Kostverloren
Hier zijn 1.255 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 20,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 251 | 20,0% | 22,8% | −2,8 pp | 2,4% |
| PVV | 242 | 19,3% | 15,4% | +3,8 pp | 3,5% |
| GroenLinks-PvdA | 197 | 15,7% | 20,7% | −5,0 pp | 2,1% |
| Nieuw Sociaal Contract | 142 | 11,3% | 10,9% | +0,4 pp | 2,9% |
| D66 | 98 | 7,8% | 9,7% | −1,9 pp | 2,2% |
| DENK | 72 | 5,7% | 2,0% | +3,7 pp | 8,0% |
| SP | 33 | 2,6% | 2,7% | −0,1 pp | 2,7% |
| Partij voor de Dieren | 32 | 2,5% | 2,7% | −0,2 pp | 2,6% |
| Forum voor Democratie | 30 | 2,4% | 2,1% | +0,3 pp | 3,2% |
| BBB | 28 | 2,2% | 1,8% | +0,4 pp | 3,5% |
| CDA | 28 | 2,2% | 2,3% | −0,1 pp | 2,7% |
| Volt | 23 | 1,8% | 2,6% | −0,7 pp | 2,0% |
| 50PLUS | 20 | 1,6% | 0,5% | +1,1 pp | 8,4% |
| ChristenUnie | 16 | 1,3% | 1,1% | +0,2 pp | 3,3% |
| BIJ1 | 14 | 1,1% | 0,7% | +0,4 pp | 4,6% |
| JA21 | 7 | 0,6% | 0,6% | −0,1 pp | 2,5% |
| Splinter | 5 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 8,6% |
| BVNL / Groep Van Haga | 4 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp | 1,9% |
| Piratenpartij - De Groenen | 4 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 8,0% |
| SGP | 4 | 0,3% | 0,3% | +0,1 pp | 3,3% |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,2 pp | 8,6% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 3,2% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 3,8% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amstelveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −5,0 pp minder dan gemiddeld in Amstelveen.
- Qua gewicht is dit het 13e van de 41 stembureaus: 2,8% van alle geldige stemmen in Amstelveen en 0,0122% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 36 stemmen in Amstelveen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Amstelveen
- Paaskerk 1.269 stemmen · PVV 20%
- Il Caffè 1.212 stemmen · GroenLinks-PvdA 43%
- Villa Randwijck 1.304 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Gymzaal Montessorischool 1.211 stemmen · VVD 26%
- Gebouw Goedereede 1.370 stemmen · VVD 21%
- Brede School Roelof Venema 1.190 stemmen · VVD 24%
Alle stembureaus in Amstelveen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.