Stembureau Woon- en zorgcentrum St. Jozef in Amersfoort (2025)
Hier zijn 1.005 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 21,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 211 | 21,0% | 11,2% | +9,8 pp | 1,9% |
| D66 | 174 | 17,3% | 21,9% | −4,6 pp | 0,8% |
| VVD | 160 | 15,9% | 12,6% | +3,4 pp | 1,3% |
| PVV | 120 | 11,9% | 10,3% | +1,6 pp | 1,1% |
| JA21 | 84 | 8,4% | 5,1% | +3,3 pp | 1,6% |
| GroenLinks-PvdA | 81 | 8,1% | 17,0% | −8,9 pp | 0,5% |
| BBB | 38 | 3,8% | 1,2% | +2,6 pp | 3,2% |
| Forum voor Democratie | 34 | 3,4% | 3,4% | +0,0 pp | 1,0% |
| ChristenUnie | 26 | 2,6% | 3,5% | −0,9 pp | 0,7% |
| 50PLUS | 16 | 1,6% | 1,1% | +0,5 pp | 1,5% |
| Volt | 13 | 1,3% | 1,7% | −0,4 pp | 0,8% |
| DENK | 11 | 1,1% | 4,3% | −3,2 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 10 | 1,0% | 2,7% | −1,7 pp | 0,4% |
| SP | 10 | 1,0% | 1,8% | −0,8 pp | 0,5% |
| SGP | 6 | 0,6% | 1,0% | −0,4 pp | 0,6% |
| NSC | 4 | 0,4% | 0,4% | +0,0 pp | 1,0% |
| BIJ1 | 2 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 0,5% |
| LP | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 1,3% |
| BVNL | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,7% |
| DE LINIE | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 2,1% |
| Piratenpartij | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,9% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Vrede voor Dieren | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amersfoort, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +9,8 pp meer dan gemiddeld in Amersfoort.
- Qua gewicht is dit het 40e van de 110 stembureaus: 1,0% van alle geldige stemmen in Amersfoort en 0,0097% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 100 stemmen in Amersfoort komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Amersfoort
- Sint Ansfriduskerk 1.020 stemmen · D66 31%
- Cultuurhuis Flint 1.004 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Het Pluspunt 1.025 stemmen · D66 23%
- Leger des Heils 2 (extra toegankelijk) 993 stemmen · D66 23%
- Kerkgebouw De Bron 2 (extra toegankelijk) 1.031 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Sporthal Nieuwland 4 966 stemmen · D66 25%
Alle stembureaus in Amersfoort
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.