Stembureau Wijkcentrum Het Klokhuis in Amersfoort (2018)
Hier waren 944 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Amersfoort) en zijn 940 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 12,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 121 | 12,9% | 15,2% | −2,3 pp | 1,1% |
| GROENLINKS | 120 | 12,8% | 13,2% | −0,4 pp | 1,3% |
| CDA | 118 | 12,6% | 13,0% | −0,5 pp | 1,3% |
| ChristenUnie | 109 | 11,6% | 10,2% | +1,4 pp | 1,5% |
| VVD | 107 | 11,4% | 14,8% | −3,4 pp | 1,0% |
| SP | 76 | 8,1% | 6,8% | +1,3 pp | 1,6% |
| PvdA | 73 | 7,8% | 6,2% | +1,6 pp | 1,7% |
| DENK | 67 | 7,1% | 3,4% | +3,7 pp | 2,8% |
| Amersfoort 2014 | 64 | 6,8% | 7,5% | −0,7 pp | 1,2% |
| BPA | 54 | 5,7% | 6,3% | −0,6 pp | 1,2% |
| SGP | 15 | 1,6% | 1,4% | +0,2 pp | 1,5% |
| Actief | 10 | 1,1% | 1,1% | +0,0 pp | 1,3% |
| 3 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp | 1,6% | |
| Vrede en Recht | 3 | 0,3% | 0,6% | −0,2 pp | 0,8% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amersfoort, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Simone Kennedy-Doornbos (ChristenUnie) · 74 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
- Micheline Paffen-Zeenni (CDA) · 71 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
- Astrid Janssen (GROENLINKS) · 68 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Kees Kraanen (VVD) · 59 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Marijke Jongerman (SP) · 56 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Ben Stoelinga (Amersfoort 2014) · 40 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Tyas Bijlholt (D66) · 39 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Irma Dijkstra (D66) · 36 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Hans van Wegen (BPA) · 35 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Tahsin Bülbül (DENK) · 35 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Grace Tanamal (PvdA) · 33 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Hanneke Lap (VVD) · 21 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Harun Keskin (PvdA) · 15 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Nour Said Belkasmi (D66) · 14 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Youssef El-Messaoudi (GROENLINKS) · 14 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +3,7 pp meer dan gemiddeld in Amersfoort.
- Qua gewicht is dit het 25e van de 91 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Amersfoort en 0,0139% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 75 stemmen in Amersfoort komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 851 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 93 |
| Toegelaten kiezers | 944 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 944 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,42% van de stembiljetten, tegen 0,64% in Amersfoort en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amersfoort
- Socïeteitsruimte Seniorenflat 957 stemmen · CDA 18%
- Gymzaal Lyceum De Amersfoortse Berg 939 stemmen · GROENLINKS 20%
- Kerkgebouw De Kandelaar 972 stemmen · D66 20%
- Woon- en zorgcentrum De Amerhorst 939 stemmen · GROENLINKS 18%
- Informatiecentrum Vathorst 973 stemmen · VVD 33%
- Sporthal Juliana van Stolberg 924 stemmen · GROENLINKS 19%
Alle stembureaus in Amersfoort
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.