Stembureau Voetbalvereniging Hooglanderveen in Amersfoort
Postcode 3829 BX · Wijk Hooglanderveen
Hier waren 534 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Amersfoort) en zijn 533 geldige stemmen uitgebracht. Amersfoort voor Vrijheid werd hier de grootste met 17,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Amersfoort voor Vrijheid | 91 | 17,1% | 7,9% | +9,2 pp | 1,4% |
| VVD | 81 | 15,2% | 10,1% | +5,1 pp | 1,0% |
| KeiHart voor Amersfoort | 67 | 12,6% | 12,9% | −0,4 pp | 0,6% |
| CDA | 57 | 10,7% | 9,2% | +1,5 pp | 0,7% |
| D66 | 52 | 9,8% | 10,5% | −0,8 pp | 0,6% |
| GroenLinks-PvdA | 34 | 6,4% | 15,2% | −8,8 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 26 | 4,9% | 5,4% | −0,5 pp | 0,6% |
| BPA | 25 | 4,7% | 3,8% | +0,9 pp | 0,8% |
| Forum voor Democratie | 22 | 4,1% | 3,3% | +0,9 pp | 0,8% |
| Amersfoort2014 | 19 | 3,6% | 5,9% | −2,4 pp | 0,4% |
| Beter Amersfoort | 18 | 3,4% | 3,7% | −0,3 pp | 0,6% |
| ECHT Amersfoort | 12 | 2,3% | 1,0% | +1,2 pp | 1,4% |
| Volt | 9 | 1,7% | 1,9% | −0,2 pp | 0,6% |
| Partij voor de Dieren | 6 | 1,1% | 3,5% | −2,4 pp | 0,2% |
| NSC | 6 | 1,1% | 0,3% | +0,8 pp | 2,2% |
| DENK | 5 | 0,9% | 3,0% | −2,0 pp | 0,2% |
| SP | 3 | 0,6% | 2,1% | −1,6 pp | 0,2% |
| BBB | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amersfoort, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Tom van Lamoen (Amersfoort voor Vrijheid) · 61 stemmen · 11,4% van alle stemmen hier
- Joyce Huurman (VVD) · 56 stemmen · 10,5% van alle stemmen hier
- Micheline Paffen-Zeenni (CDA) · 45 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Thom Kraanen (KeiHart voor Amersfoort) · 39 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Marjolein Perdok (D66) · 38 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Piotr Ennema (Forum voor Democratie) · 20 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Hans van Wegen (BPA) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Larissa Bremmer - den Enting (Amersfoort voor Vrijheid) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Marcel Koning (ChristenUnie) · 12 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Bram Leeuwenkamp (GroenLinks-PvdA) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Thomas van der Eerden (Amersfoort2014) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Noëlle Sanders (Beter Amersfoort) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Rosan Kreijne (Beter Amersfoort) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Ralph Langendam (BPA) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Mik Borsten (KeiHart voor Amersfoort) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Amersfoort voor Vrijheid haalde hier +9,2 pp meer dan gemiddeld in Amersfoort.
- Qua gewicht is dit het 88e van de 112 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Amersfoort en 0,0070% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 159 stemmen in Amersfoort komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 481 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 53 |
| Toegelaten kiezers | 534 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 534 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,19% van de stembiljetten, tegen 0,39% in Amersfoort en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amersfoort
- Verenigingsgebouw Juliana 546 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%
- Sporthal Juliana van Stolberg #2 502 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Voetbalvereniging Hoogland 552 stemmen · KeiHart voor Amersfoort 19%
- Café De Plank 500 stemmen · CDA 22%
- Gymzaal Twentseweg 583 stemmen · KeiHart voor Amersfoort 25%
- Sint Joriskerk (extra toegankelijk) #3 483 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
Alle stembureaus in Amersfoort
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.