Stembureau Sporthal Icoon in Amersfoort (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 3825 MP · Wijk Vathorst-Centrum

Hier zijn 1.597 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 20,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VVD 320 20,0% 15,2% +4,8 pp 2,1%
PVV 275 17,2% 15,7% +1,5 pp 1,8%
GroenLinks-PvdA 244 15,3% 21,7% −6,4 pp 1,1%
Nieuw Sociaal Contract 199 12,5% 11,0% +1,5 pp 1,8%
D66 152 9,5% 8,9% +0,6 pp 1,7%
DENK 60 3,8% 4,3% −0,5 pp 1,4%
Partij voor de Dieren 47 2,9% 3,0% −0,0 pp 1,6%
CDA 46 2,9% 3,1% −0,2 pp 1,5%
SP 43 2,7% 2,9% −0,2 pp 1,5%
Volt 41 2,6% 2,6% +0,0 pp 1,6%
ChristenUnie 35 2,2% 4,0% −1,8 pp 0,9%
BBB 34 2,1% 2,1% +0,0 pp 1,6%
Forum voor Democratie 33 2,1% 1,9% +0,2 pp 1,8%
JA21 19 1,2% 0,6% +0,6 pp 3,0%
BVNL / Groep Van Haga 15 0,9% 0,5% +0,5 pp 3,1%
BIJ1 10 0,6% 0,4% +0,2 pp 2,3%
Nederland met een PLAN 6 0,4% 0,1% +0,3 pp 11,8%
50PLUS 5 0,3% 0,5% −0,1 pp 1,1%
SGP 5 0,3% 1,0% −0,7 pp 0,5%
Piratenpartij - De Groenen 2 0,1% 0,1% +0,0 pp 2,2%
Samen voor Nederland 2 0,1% 0,0% +0,1 pp 4,5%
Splinter 2 0,1% 0,1% −0,0 pp 1,4%
PartijvdSport 1 0,1% 0,0% +0,0 pp 2,1%
Politieke Partij voor Basisinkomen 1 0,1% 0,0% +0,0 pp 5,6%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
LP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amersfoort, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −6,4 pp minder dan gemiddeld in Amersfoort.
  • Qua gewicht is dit het 6e van de 100 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Amersfoort en 0,0155% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 62 stemmen in Amersfoort komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Amersfoort

Alle stembureaus in Amersfoort

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.