Stembureau Sint Joriskerk in Amersfoort (2022)
Postcode 3811 CJ · Wijk Stadskern
Hier waren 452 kiezers toegelaten (0,7% van alle toegelaten kiezers in Amersfoort) en zijn 452 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 21,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 97 | 21,5% | 12,8% | +8,6 pp | 1,1% |
| D66 | 65 | 14,4% | 14,1% | +0,3 pp | 0,7% |
| ChristenUnie | 47 | 10,4% | 10,6% | −0,2 pp | 0,6% |
| Partij voor de Dieren | 46 | 10,2% | 5,9% | +4,3 pp | 1,1% |
| PvdA | 40 | 8,8% | 6,4% | +2,5 pp | 0,9% |
| CDA | 38 | 8,4% | 11,5% | −3,1 pp | 0,5% |
| VVD | 36 | 8,0% | 10,4% | −2,5 pp | 0,5% |
| Amersfoort2014 | 33 | 7,3% | 9,3% | −2,0 pp | 0,5% |
| Lijst Noëlle Sanders | 17 | 3,8% | 3,9% | −0,2 pp | 0,6% |
| SP | 16 | 3,5% | 4,4% | −0,9 pp | 0,5% |
| 8 | 1,8% | 3,4% | −1,6 pp | 0,3% | |
| BPA | 5 | 1,1% | 3,4% | −2,3 pp | 0,2% |
| JEZUS LEEFT | 2 | 0,4% | 0,3% | +0,2 pp | 1,0% |
| DENK | 1 | 0,2% | 3,0% | −2,8 pp | 0,0% |
| ZWARTE PIET IS ZWART | 1 | 0,2% | 0,6% | −0,3 pp | 0,3% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amersfoort, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Astrid Janssen (GROENLINKS) · 50 stemmen · 11,1% van alle stemmen hier
- Marjolein Perdok (D66) · 27 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Micheline Paffen-Zeenni (CDA) · 25 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Natanja Vreugdenhil (Partij voor de Dieren) · 25 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Menno Fousert (Amersfoort2014) · 22 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Tyas Bijlholt (D66) · 17 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Kees Kraanen (VVD) · 17 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Hanske Mulder-van Maanen (ChristenUnie) · 16 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Rachida Issaoui (PvdA) · 14 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Rob Smulders (PvdA) · 13 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Noëlle Sanders (Lijst Noëlle Sanders) · 13 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Hans Bol (ChristenUnie) · 12 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Youssef El-Messaoudi (GROENLINKS) · 10 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Maddy Vangangelt (GROENLINKS) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Hugo Kruyt (SP) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +8,6 pp meer dan gemiddeld in Amersfoort.
- Qua gewicht is dit het 68e van de 142 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Amersfoort en 0,0066% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 153 stemmen in Amersfoort komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 407 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 45 |
| Toegelaten kiezers | 452 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 452 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,40% in Amersfoort en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amersfoort
- Sporthal Icoon 454 stemmen · VVD 19%
- De Eemgaarde 447 stemmen · VVD 16%
- Sporthal Nieuwland 455 stemmen · D66 13%
- Sporthal De Dissel 432 stemmen · D66 24%
- Bergkerk 467 stemmen · D66 24%
- Sporthal Juliana van Stolberg 429 stemmen · GROENLINKS 17%
Alle stembureaus in Amersfoort
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.