Stembureau Kerkgebouw De Bron 1 (extra toegankelijk) in Amersfoort (2023)
Postcode 3815 GV · Wijk Liendert
Hier zijn 1.181 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 17,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 208 | 17,6% | 21,7% | −4,1 pp | 1,0% |
| PVV | 174 | 14,7% | 15,7% | −1,0 pp | 1,1% |
| DENK | 173 | 14,6% | 4,3% | +10,4 pp | 4,1% |
| Nieuw Sociaal Contract | 121 | 10,2% | 11,0% | −0,7 pp | 1,1% |
| VVD | 103 | 8,7% | 15,2% | −6,5 pp | 0,7% |
| ChristenUnie | 76 | 6,4% | 4,0% | +2,4 pp | 1,9% |
| D66 | 66 | 5,6% | 8,9% | −3,3 pp | 0,7% |
| CDA | 48 | 4,1% | 3,1% | +0,9 pp | 1,6% |
| SP | 46 | 3,9% | 2,9% | +1,0 pp | 1,6% |
| Partij voor de Dieren | 36 | 3,0% | 3,0% | +0,1 pp | 1,2% |
| Volt | 28 | 2,4% | 2,6% | −0,2 pp | 1,1% |
| BBB | 22 | 1,9% | 2,1% | −0,3 pp | 1,1% |
| Forum voor Democratie | 22 | 1,9% | 1,9% | −0,0 pp | 1,2% |
| SGP | 21 | 1,8% | 1,0% | +0,8 pp | 2,2% |
| BIJ1 | 8 | 0,7% | 0,4% | +0,2 pp | 1,8% |
| 50PLUS | 7 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp | 1,5% |
| JA21 | 6 | 0,5% | 0,6% | −0,1 pp | 1,0% |
| BVNL / Groep Van Haga | 5 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 1,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 3 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 5,0% |
| LP | 3 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 3,6% |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 2,2% |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 2,0% |
| PartijvdSport | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 2,1% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp | 0,7% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amersfoort, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +10,4 pp meer dan gemiddeld in Amersfoort.
- Qua gewicht is dit het 27e van de 100 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Amersfoort en 0,0115% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 84 stemmen in Amersfoort komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Amersfoort
- Gymzaal Dopheide 1 1.192 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Sporthal Nieuwland 3 1.180 stemmen · VVD 21%
- Sint Joriskerk 1 (extra toegankelijk) 1.193 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Hart van Vathorst 1 (extra toegankelijk) 1.174 stemmen · VVD 19%
- Bergkerk 1 1.213 stemmen · VVD 30%
- Het Pluspunt 1.168 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
Alle stembureaus in Amersfoort
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.