Stembureau Gymzaal Raadhoven in Amersfoort (2025)
Hier zijn 1.062 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 21,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 231 | 21,8% | 17,0% | +4,8 pp | 1,3% |
| D66 | 181 | 17,0% | 21,9% | −4,9 pp | 0,8% |
| PVV | 145 | 13,7% | 10,3% | +3,3 pp | 1,4% |
| VVD | 102 | 9,6% | 12,6% | −3,0 pp | 0,8% |
| CDA | 97 | 9,1% | 11,2% | −2,0 pp | 0,9% |
| ChristenUnie | 56 | 5,3% | 3,5% | +1,8 pp | 1,6% |
| Partij voor de Dieren | 40 | 3,8% | 2,7% | +1,1 pp | 1,5% |
| JA21 | 39 | 3,7% | 5,1% | −1,4 pp | 0,8% |
| DENK | 38 | 3,6% | 4,3% | −0,7 pp | 0,9% |
| Forum voor Democratie | 35 | 3,3% | 3,4% | −0,1 pp | 1,0% |
| SP | 31 | 2,9% | 1,8% | +1,1 pp | 1,7% |
| 50PLUS | 20 | 1,9% | 1,1% | +0,8 pp | 1,8% |
| Volt | 14 | 1,3% | 1,7% | −0,4 pp | 0,8% |
| SGP | 10 | 0,9% | 1,0% | −0,1 pp | 1,0% |
| BBB | 8 | 0,8% | 1,2% | −0,4 pp | 0,7% |
| LP | 4 | 0,4% | 0,1% | +0,2 pp | 2,7% |
| BIJ1 | 3 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 0,8% |
| NSC | 3 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 0,8% |
| BVNL | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 1,5% |
| DE LINIE | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 2,1% |
| NL PLAN | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 2,4% |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,8% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amersfoort, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier −4,9 pp minder dan gemiddeld in Amersfoort.
- Qua gewicht is dit het 31e van de 110 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Amersfoort en 0,0102% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 95 stemmen in Amersfoort komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Amersfoort
- Bergkerk 2 1.063 stemmen · D66 33%
- Woon-zorgcentrum Puntenburg 1.058 stemmen · PVV 21%
- Ontmoetingscentrum De Herberg 1.067 stemmen · D66 21%
- Hart van Vathorst 1 (extra toegankelijk) 1.055 stemmen · D66 23%
- Bergkerk 1 1.079 stemmen · D66 34%
- De Veerensmederij (Holland Opera) extra toegankelijk 1.050 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
Alle stembureaus in Amersfoort
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.