Stembureau Fonteinkerk 2 in Amersfoort (2025)
Hier zijn 727 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 25,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 186 | 25,6% | 21,9% | +3,6 pp | 0,8% |
| GroenLinks-PvdA | 167 | 23,0% | 17,0% | +6,0 pp | 1,0% |
| VVD | 99 | 13,6% | 12,6% | +1,1 pp | 0,8% |
| CDA | 92 | 12,7% | 11,2% | +1,5 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 39 | 5,4% | 3,5% | +1,9 pp | 1,1% |
| PVV | 32 | 4,4% | 10,3% | −5,9 pp | 0,3% |
| JA21 | 22 | 3,0% | 5,1% | −2,0 pp | 0,4% |
| Partij voor de Dieren | 19 | 2,6% | 2,7% | −0,1 pp | 0,7% |
| Forum voor Democratie | 14 | 1,9% | 3,4% | −1,4 pp | 0,4% |
| Volt | 13 | 1,8% | 1,7% | +0,1 pp | 0,8% |
| SGP | 12 | 1,7% | 1,0% | +0,6 pp | 1,2% |
| 50PLUS | 7 | 1,0% | 1,1% | −0,1 pp | 0,6% |
| BBB | 7 | 1,0% | 1,2% | −0,2 pp | 0,6% |
| SP | 7 | 1,0% | 1,8% | −0,8 pp | 0,4% |
| DENK | 6 | 0,8% | 4,3% | −3,4 pp | 0,1% |
| NSC | 2 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 0,5% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,4% | −0,2 pp | 0,3% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,7% |
| Piratenpartij | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,9% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| DE LINIE | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Vrede voor Dieren | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amersfoort, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +6,0 pp meer dan gemiddeld in Amersfoort.
- Qua gewicht is dit het 79e van de 110 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Amersfoort en 0,0070% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 139 stemmen in Amersfoort komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Amersfoort
- Sporthal De Brink 2 752 stemmen · D66 24%
- Kerkgebouw De Schaapskooi 724 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%
- Gymzaal Woestijgerweg 757 stemmen · D66 25%
- Fonteinkerk 1 720 stemmen · D66 28%
- Adventkerk 757 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Westerkerk 705 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
Alle stembureaus in Amersfoort
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.