Stembureau Burgemeester Molendijkflat in Amersfoort (2018)
Hier waren 860 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in Amersfoort) en zijn 856 geldige stemmen uitgebracht. ChristenUnie werd hier de grootste met 16,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| ChristenUnie | 140 | 16,4% | 10,2% | +6,1 pp | 1,9% |
| CDA | 132 | 15,4% | 13,0% | +2,4 pp | 1,4% |
| VVD | 124 | 14,5% | 14,8% | −0,3 pp | 1,2% |
| Amersfoort 2014 | 91 | 10,6% | 7,5% | +3,1 pp | 1,7% |
| GROENLINKS | 78 | 9,1% | 13,2% | −4,1 pp | 0,8% |
| D66 | 75 | 8,8% | 15,2% | −6,5 pp | 0,7% |
| SP | 71 | 8,3% | 6,8% | +1,5 pp | 1,5% |
| BPA | 62 | 7,2% | 6,3% | +0,9 pp | 1,4% |
| PvdA | 59 | 6,9% | 6,2% | +0,7 pp | 1,4% |
| SGP | 15 | 1,8% | 1,4% | +0,4 pp | 1,5% |
| Actief | 6 | 0,7% | 1,1% | −0,4 pp | 0,8% |
| 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp | 0,5% | |
| Vrede en Recht | 1 | 0,1% | 0,6% | −0,4 pp | 0,3% |
| DENK | 1 | 0,1% | 3,4% | −3,3 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amersfoort, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Simone Kennedy-Doornbos (ChristenUnie) · 103 stemmen · 12,0% van alle stemmen hier
- Micheline Paffen-Zeenni (CDA) · 87 stemmen · 10,2% van alle stemmen hier
- Kees Kraanen (VVD) · 69 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
- Astrid Janssen (GROENLINKS) · 53 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Ben Stoelinga (Amersfoort 2014) · 52 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Marijke Jongerman (SP) · 49 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Hans van Wegen (BPA) · 45 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Grace Tanamal (PvdA) · 39 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Tyas Bijlholt (D66) · 34 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Irma Dijkstra (D66) · 20 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Sieta Koet-Minis (Amersfoort 2014) · 20 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Arjanne Zwart-Schulenburg (ChristenUnie) · 17 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Hanneke Lap (VVD) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Lineke Horlings-Kruit (CDA) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Jelle Hengeveld (VVD) · 12 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier −6,5 pp minder dan gemiddeld in Amersfoort.
- Qua gewicht is dit het 33e van de 91 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Amersfoort en 0,0127% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 82 stemmen in Amersfoort komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 793 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 67 |
| Toegelaten kiezers | 860 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 859 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,3%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,35% van de stembiljetten, tegen 0,64% in Amersfoort en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amersfoort
- Woon- en zorgcentrum De Koperhorst 887 stemmen · ChristenUnie 19%
- De Gerfkamer 856 stemmen · GROENLINKS 24%
- Sporthal De Bieshaar 2 894 stemmen · CDA 25%
- Armen de Poth 823 stemmen · GROENLINKS 24%
- St. Pieters en Bloklands Gasthuis 913 stemmen · VVD 23%
- Ichthuskerk 821 stemmen · GROENLINKS 22%
Alle stembureaus in Amersfoort
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.