Hoe stemde Nieuwendijk in Altena in 2025?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Nieuwendijk 2.497 geldige stemmen uitgebracht (6,7% van alle stemmen in Altena). PVV werd hier de grootste met 23,1%. Vergeleken met heel Altena scoorden CDA (+4,3 pp) en PVV (+1,7 pp) hier hoger en SGP (−9,6 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 577 | 23,1% | 21,4% | +1,7 pp |
| CDA | 516 | 20,7% | 16,4% | +4,3 pp |
| VVD | 306 | 12,3% | 12,0% | +0,3 pp |
| D66 | 229 | 9,2% | 7,8% | +1,4 pp |
| JA21 | 195 | 7,8% | 6,6% | +1,2 pp |
| Forum voor Democratie | 135 | 5,4% | 6,2% | −0,8 pp |
| GroenLinks-PvdA | 133 | 5,3% | 4,7% | +0,6 pp |
| ChristenUnie | 95 | 3,8% | 4,9% | −1,1 pp |
| SGP | 82 | 3,3% | 12,8% | −9,6 pp |
| BBB | 78 | 3,1% | 2,8% | +0,3 pp |
| SP | 43 | 1,7% | 1,0% | +0,7 pp |
| 50PLUS | 42 | 1,7% | 1,1% | +0,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 25 | 1,0% | 0,9% | +0,1 pp |
| Volt | 20 | 0,8% | 0,4% | +0,4 pp |
| NSC | 10 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp |
| BVNL | 3 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp |
| DENK | 2 | 0,1% | 0,2% | −0,2 pp |
| DE LINIE | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Piratenpartij | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| FNP | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| LP | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
Stembureaus in Nieuwendijk
- Tavenu (1) Nieuwendijk · 4255 HD · 1.249 stemmen · PVV 23%
- Tavenu (2) Nieuwendijk · 4255 HD · 1.248 stemmen · PVV 23%
Andere wijken in Altena
- Werkendam 7.270 stemmen · SGP 28%
- Sleeuwijk 3.983 stemmen · CDA 21%
- Wijk en Aalburg 3.810 stemmen · SGP 24%
- Woudrichem 3.164 stemmen · PVV 21%
- Hank 2.832 stemmen · PVV 29%
- Almkerk 2.468 stemmen · CDA 26%
- Veen 2.367 stemmen · SGP 33%
- Dussen 1.723 stemmen · PVV 25%
- Andel 1.698 stemmen · CDA 23%
- Giessen 1.176 stemmen · PVV 22%
- Genderen 1.163 stemmen · CDA 26%
- Rijswijk (NB) 1.085 stemmen · PVV 23%
- Eethen 941 stemmen · PVV 23%
- Meeuwen 805 stemmen · SGP 20%
- Uitwijk 490 stemmen · CDA 23%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.