Stembureau Gymzaal Amsterdamweg in Almere (2023)
Postcode 1324 RL · Wijk Stedenwijk
Hier zijn 733 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 26,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 197 | 26,9% | 26,5% | +0,3 pp | 0,7% |
| GroenLinks-PvdA | 111 | 15,1% | 15,0% | +0,1 pp | 0,7% |
| DENK | 96 | 13,1% | 4,9% | +8,2 pp | 1,9% |
| VVD | 76 | 10,4% | 15,8% | −5,5 pp | 0,5% |
| Nieuw Sociaal Contract | 54 | 7,4% | 11,5% | −4,2 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 38 | 5,2% | 3,3% | +1,9 pp | 1,1% |
| SP | 38 | 5,2% | 3,8% | +1,4 pp | 1,0% |
| D66 | 23 | 3,1% | 5,4% | −2,3 pp | 0,4% |
| ChristenUnie | 18 | 2,5% | 1,4% | +1,0 pp | 1,2% |
| BIJ1 | 16 | 2,2% | 1,5% | +0,7 pp | 1,0% |
| Partij voor de Dieren | 13 | 1,8% | 2,4% | −0,7 pp | 0,5% |
| BBB | 11 | 1,5% | 2,6% | −1,1 pp | 0,4% |
| 50PLUS | 9 | 1,2% | 0,8% | +0,4 pp | 1,0% |
| CDA | 8 | 1,1% | 1,2% | −0,1 pp | 0,7% |
| Volt | 7 | 1,0% | 1,3% | −0,3 pp | 0,5% |
| BVNL / Groep Van Haga | 6 | 0,8% | 0,6% | +0,2 pp | 0,9% |
| SGP | 5 | 0,7% | 0,3% | +0,4 pp | 1,5% |
| Nederland met een PLAN | 3 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 2,5% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 1,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 0,8% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 1,2% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,5% |
| JA21 | 0 | 0,0% | 0,7% | −0,7 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almere, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +8,2 pp meer dan gemiddeld in Almere.
- Qua gewicht is dit het 73e van de 102 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Almere en 0,0071% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 143 stemmen in Almere komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Almere
- Woonzorgcentrum Archipel 773 stemmen · PVV 27%
- MBO College Poort 725 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Buurtcentrum De Wieken 776 stemmen · PVV 32%
- Lucky Partycentrum 707 stemmen · PVV 33%
- Clubhuis Handbalclub Najaden 783 stemmen · VVD 24%
- Woonzorgcentrum De Overloop 697 stemmen · PVV 40%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.