Stembureau Buurtcentrum De Draaikolk in Almere (2023)
Postcode 1316 EM · Wijk Waterwijk
Hier zijn 829 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 30,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 254 | 30,6% | 26,5% | +4,1 pp | 0,9% |
| GroenLinks-PvdA | 127 | 15,3% | 15,0% | +0,3 pp | 0,8% |
| VVD | 118 | 14,2% | 15,8% | −1,6 pp | 0,7% |
| Nieuw Sociaal Contract | 89 | 10,7% | 11,5% | −0,8 pp | 0,7% |
| D66 | 42 | 5,1% | 5,4% | −0,4 pp | 0,7% |
| SP | 38 | 4,6% | 3,8% | +0,8 pp | 1,0% |
| Partij voor de Dieren | 29 | 3,5% | 2,4% | +1,1 pp | 1,1% |
| Forum voor Democratie | 27 | 3,3% | 3,3% | −0,1 pp | 0,8% |
| BBB | 22 | 2,7% | 2,6% | +0,1 pp | 0,8% |
| DENK | 17 | 2,1% | 4,9% | −2,9 pp | 0,3% |
| CDA | 13 | 1,6% | 1,2% | +0,4 pp | 1,1% |
| ChristenUnie | 12 | 1,4% | 1,4% | +0,0 pp | 0,8% |
| 50PLUS | 9 | 1,1% | 0,8% | +0,2 pp | 1,0% |
| BIJ1 | 7 | 0,8% | 1,5% | −0,7 pp | 0,4% |
| BVNL / Groep Van Haga | 7 | 0,8% | 0,6% | +0,2 pp | 1,1% |
| JA21 | 5 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp | 0,7% |
| Volt | 4 | 0,5% | 1,3% | −0,8 pp | 0,3% |
| SGP | 3 | 0,4% | 0,3% | +0,0 pp | 0,9% |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 1,6% |
| Splinter | 2 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 1,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 1,0% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 1,2% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almere, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +4,1 pp meer dan gemiddeld in Almere.
- Qua gewicht is dit het 63e van de 102 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Almere en 0,0081% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 126 stemmen in Almere komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Almere
- Gymzaal Buitenhof 835 stemmen · PVV 29%
- Gymzaal Meerveldplein 1 827 stemmen · PVV 28%
- School De Bombardon 839 stemmen · PVV 22%
- School De Klaverweide 827 stemmen · PVV 31%
- Gymzaal Meerveldplein 2 852 stemmen · PVV 28%
- Gymzaal Regenboogweg 2 822 stemmen · PVV 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.