Hoe stemde Sluitersveld in Almelo in 2022?
Met stembureaus in onder meer: Ootmarsumsestraat en omgeving
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 5 stembureaus in Sluitersveld 2.233 geldige stemmen uitgebracht (8,8% van alle stemmen in Almelo). VVD werd hier de grootste met 18,2%. Vergeleken met heel Almelo scoorden VVD (+5,1 pp) en Forum voor Democratie (+0,9 pp) hier hoger en (−3,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 407 | 18,2% | 13,2% | +5,1 pp |
| Lokaal Almelo Samen | 306 | 13,7% | 13,1% | +0,6 pp |
| CDA | 292 | 13,1% | 12,9% | +0,2 pp |
| PvdA | 184 | 8,2% | 8,1% | +0,1 pp |
| D66 | 178 | 8,0% | 7,5% | +0,5 pp |
| PVV | 138 | 6,2% | 5,4% | +0,8 pp |
| ChristenUnie | 115 | 5,2% | 6,9% | −1,8 pp |
| SP | 105 | 4,7% | 4,9% | −0,2 pp |
| Almelo Centraal | 104 | 4,7% | 4,6% | +0,1 pp |
| PVA | 92 | 4,1% | 5,0% | −0,9 pp |
| Forum voor Democratie | 87 | 3,9% | 3,0% | +0,9 pp |
| GROENLINKS | 67 | 3,0% | 4,4% | −1,4 pp |
| Democraten.Nu Almelo | 63 | 2,8% | 2,7% | +0,1 pp |
| Leefbaar Almelo | 41 | 1,8% | 3,0% | −1,1 pp |
| Forum voor Rechts | 33 | 1,5% | 1,5% | +0,0 pp |
| 21 | 0,9% | 3,9% | −3,0 pp | |
| Blanco en ongeldig | 8 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Sluitersveld
- Stembureau Wijkcentrum De Trefhoek 2 Ootmarsumsestraat en omgeving · 7603 AD · 647 stemmen · VVD 20%
- Stembureau Wijkcentrum De Trefhoek 1 Ootmarsumsestraat en omgeving · 7603 AD · 590 stemmen · VVD 18%
- Stembureau Wijkcentrum De Trefhoek (dinsdag) Ootmarsumsestraat en omgeving · 7603 AD · 456 stemmen · CDA 17%
- Stembureau Wijkcentrum De Trefhoek (maandag) Ootmarsumsestraat en omgeving · 7603 AD · 300 stemmen · CDA 15%
- Stembureau Het Sportpark Ootmarsumsestraat en omgeving · 7603 XZ · 240 stemmen · VVD 26%
Andere wijken in Almelo
- Windmolenbroek 5.244 stemmen · Lokaal Almelo Samen 15%
- Schelfhorst 3.805 stemmen · Lokaal Almelo Samen 16%
- Binnenstad 2.332 stemmen · VVD 13%
- Wierdense Hoek 2.326 stemmen · VVD 12%
- Noorderkwartier 2.154 stemmen · VVD 18%
- De Riet 1.824 stemmen · Lokaal Almelo Samen 12%
- Hofkamp 1.473 stemmen · VVD 25%
- Ossenkoppelerhoek 1.262 stemmen
- Bornerbroek 1.009 stemmen · CDA 57%
- Aadorp 694 stemmen · Lokaal Almelo Samen 15%
- Nieuwstraat-Kwartier 431 stemmen
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.