Stembureau Stembureau Wijkcentrum De Schöppe (maandag) in Almelo (2022)
Postcode 7601 EJ · Wijk De Riet
Hier waren 178 kiezers toegelaten (0,7% van alle toegelaten kiezers in Almelo) en zijn 175 geldige stemmen uitgebracht. Lokaal Almelo Samen werd hier de grootste met 12,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Lokaal Almelo Samen | 21 | 12,0% | 13,1% | −1,1 pp | 0,6% |
| SP | 18 | 10,3% | 4,9% | +5,4 pp | 1,5% |
| PVA | 15 | 8,6% | 5,0% | +3,6 pp | 1,2% |
| 15 | 8,6% | 3,9% | +4,7 pp | 1,5% | |
| PVV | 14 | 8,0% | 5,4% | +2,6 pp | 1,0% |
| PvdA | 13 | 7,4% | 8,1% | −0,7 pp | 0,6% |
| CDA | 12 | 6,9% | 12,9% | −6,0 pp | 0,4% |
| D66 | 12 | 6,9% | 7,5% | −0,6 pp | 0,6% |
| ChristenUnie | 11 | 6,3% | 6,9% | −0,7 pp | 0,6% |
| VVD | 10 | 5,7% | 13,2% | −7,4 pp | 0,3% |
| GROENLINKS | 9 | 5,1% | 4,4% | +0,7 pp | 0,8% |
| Almelo Centraal | 9 | 5,1% | 4,6% | +0,6 pp | 0,8% |
| Leefbaar Almelo | 6 | 3,4% | 3,0% | +0,5 pp | 0,8% |
| Forum voor Democratie | 6 | 3,4% | 3,0% | +0,4 pp | 0,8% |
| Forum voor Rechts | 3 | 1,7% | 1,5% | +0,3 pp | 0,8% |
| Democraten.Nu Almelo | 1 | 0,6% | 2,7% | −2,2 pp | 0,1% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almelo, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Eugène van Mierlo (CDA) · 10 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Jorien Geerdink (PvdA) · 8 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Frits Akse (SP) · 8 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Tessa Grobben (SP) · 7 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Israa Abdullatif (Almelo Centraal) · 7 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Sebastiaan Stöteler (PVV) · 6 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Jeroen Wiertz (D66) · 6 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Hülya Iyiol e/v Öztürk () · 6 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Arjen Maathuis (VVD) · 5 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Harry de Olde (PVA) · 5 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Bert Hümmels (Leefbaar Almelo) · 5 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Louis Kampman (Lokaal Almelo Samen) · 4 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- John Eshuis (Lokaal Almelo Samen) · 4 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Robin Gelici (Lokaal Almelo Samen) · 4 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Rita Tomas (ChristenUnie) · 4 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −7,4 pp minder dan gemiddeld in Almelo.
- Qua gewicht is dit het 47e van de 65 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Almelo en 0,0025% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 145 stemmen in Almelo komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 156 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 22 |
| Toegelaten kiezers | 178 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 178 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (1,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,69% van de stembiljetten, tegen 0,55% in Almelo en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Almelo
- Stembureau MHC Almelo 199 stemmen · VVD 26%
- Stembureau Zone.College (maandag) 160 stemmen · VVD 16%
- Stembureau Erve Noordik (maandag) 217 stemmen · VVD 24%
- Stembureau Wijkcentrum De Driehoek 156 stemmen
- Stembureau Kulturhus Bornerbroek (dinsdag) 237 stemmen · CDA 63%
- Stembureau Ontmoetingscentrum De Schouw 149 stemmen · CDA 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.