Stembureau Stembureau A.V.C. Luctor et Emergo in Almelo
Postcode 7602 AM
Hier waren 621 kiezers toegelaten (2,3% van alle toegelaten kiezers in Almelo) en zijn 618 geldige stemmen uitgebracht. Lokaal Almelo Samen werd hier de grootste met 23,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Lokaal Almelo Samen | 144 | 23,3% | 11,3% | +12,0 pp | 4,7% |
| CDA | 72 | 11,7% | 11,4% | +0,2 pp | 2,3% |
| GroenLinks-PvdA | 67 | 10,8% | 11,1% | −0,2 pp | 2,2% |
| VVD | 59 | 9,5% | 12,9% | −3,4 pp | 1,7% |
| Democraten.nu Almelo | 39 | 6,3% | 5,5% | +0,8 pp | 2,6% |
| Forum voor Democratie | 37 | 6,0% | 7,3% | −1,3 pp | 1,9% |
| ChristenUnie | 33 | 5,3% | 5,6% | −0,3 pp | 2,2% |
| Almelo Centraal | 29 | 4,7% | 3,9% | +0,8 pp | 2,7% |
| PVV | 27 | 4,4% | 6,0% | −1,6 pp | 1,6% |
| D66 | 24 | 3,9% | 5,0% | −1,1 pp | 1,8% |
| PVA | 23 | 3,7% | 3,6% | +0,2 pp | 2,4% |
| Leefbaar Almelo | 16 | 2,6% | 2,0% | +0,6 pp | 2,9% |
| SP | 15 | 2,4% | 2,0% | +0,5 pp | 2,8% |
| 11 | 1,8% | 2,3% | −0,5 pp | 1,7% | |
| 50PLUS | 11 | 1,8% | 2,4% | −0,6 pp | 1,7% |
| Volt | 5 | 0,8% | 0,9% | −0,1 pp | 1,9% |
| (16) | 3 | 0,5% | 2,9% | −2,5 pp | 0,4% |
| DENK | 3 | 0,5% | 3,8% | −3,4 pp | 0,3% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almelo, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mats de Groot (Lokaal Almelo Samen) · 69 stemmen · 11,2% van alle stemmen hier
- Jorien Geerdink (GroenLinks-PvdA) · 39 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Dorien Wind (CDA) · 38 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Sten Bellers (Forum voor Democratie) · 28 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Jeffrey Hinnen (VVD) · 27 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Just Stegehuis (Lokaal Almelo Samen) · 27 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Jan Martin van Rees (Lokaal Almelo Samen) · 24 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Marnick Nijland (PVV) · 18 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Fred Gerritsen (Democraten.nu Almelo) · 18 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Israa Abdullatif (Almelo Centraal) · 16 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Eugène van Mierlo (CDA) · 15 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Bert Hümmels (Leefbaar Almelo) · 15 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Max Christen (D66) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Coen Oude Meilink (Almelo Centraal) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Esther Reinders (VVD) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Lokaal Almelo Samen haalde hier +12,0 pp meer dan gemiddeld in Almelo.
- Qua gewicht is dit het 17e van de 48 stembureaus: 2,3% van alle geldige stemmen in Almelo en 0,0081% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 44 stemmen in Almelo komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 552 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 69 |
| Toegelaten kiezers | 621 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 621 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,48% van de stembiljetten, tegen 0,55% in Almelo en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Almelo
- Stembureau Basisschool Wijzer 629 stemmen · DENK 21%
- Stembureau Wijkcentrum De Schelf D 615 stemmen · Lokaal Almelo Samen 13%
- Stembureau Wijkcentrum De Schelf B 632 stemmen · GroenLinks-PvdA 13%
- Stembureau Sporthal Windmolenbroek 611 stemmen · Lokaal Almelo Samen 13%
- Stembureau Stadhuis B 641 stemmen · GroenLinks-PvdA 13%
- Stembureau Waterschap Vechtstromen 605 stemmen · VVD 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.