Stembureau Stembureau Stadslab Almelo in Almelo (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 7602 HR · Wijk Noorderkwartier

Hier waren 325 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Almelo) en zijn 322 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 21,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VVD 69 21,4% 13,2% +8,3 pp 2,1%
CDA 37 11,5% 12,9% −1,4 pp 1,1%
D66 32 9,9% 7,5% +2,5 pp 1,7%
Lokaal Almelo Samen 28 8,7% 13,1% −4,4 pp 0,8%
PvdA 27 8,4% 8,1% +0,3 pp 1,3%
GROENLINKS 26 8,1% 4,4% +3,6 pp 2,3%
Almelo Centraal 18 5,6% 4,6% +1,0 pp 1,6%
ChristenUnie 15 4,7% 6,9% −2,3 pp 0,9%
PVV 13 4,0% 5,4% −1,3 pp 1,0%
PVA 13 4,0% 5,0% −1,0 pp 1,0%
Democraten.Nu Almelo 13 4,0% 2,7% +1,3 pp 1,9%
Leefbaar Almelo 10 3,1% 3,0% +0,1 pp 1,3%
SP 9 2,8% 4,9% −2,1 pp 0,7%
Forum voor Democratie 9 2,8% 3,0% −0,2 pp 1,2%
Forum voor Rechts 3 0,9% 1,5% −0,5 pp 0,8%
0 0,0% 3,9% −3,9 pp 0,0%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almelo, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Arjen Maathuis (VVD) · 35 stemmen · 10,9% van alle stemmen hier
  2. Monique van Saane (D66) · 21 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
  3. Eugène van Mierlo (CDA) · 15 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  4. Jorien Geerdink (PvdA) · 14 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  5. Hans Buitenweg (GROENLINKS) · 13 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  6. Gemie Muller (GROENLINKS) · 11 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  7. Sebastiaan Stöteler (PVV) · 10 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  8. Elise Klaasen (ChristenUnie) · 10 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  9. Jeroen Wiertz (D66) · 8 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  10. Bert Hümmels (Leefbaar Almelo) · 8 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  11. Niels Mulder (CDA) · 7 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  12. Louis Kampman (Lokaal Almelo Samen) · 7 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Harry de Olde (PVA) · 7 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  14. Jan Martin van Rees (Lokaal Almelo Samen) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Robin Gelici (Lokaal Almelo Samen) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +8,3 pp meer dan gemiddeld in Almelo.
  • Qua gewicht is dit het 29e van de 65 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Almelo en 0,0047% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 79 stemmen in Almelo komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen284
Geldige volmachtbewijzen41
Toegelaten kiezers325
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)325
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig3 (0,9%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,92% van de stembiljetten, tegen 0,55% in Almelo en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Almelo

Alle stembureaus in Almelo

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.