Stembureau Stembureau Stadhuis (maandag) in Almelo (2022)
Postcode 7607 EW · Wijk Binnenstad
Hier waren 380 kiezers toegelaten (1,5% van alle toegelaten kiezers in Almelo) en zijn 377 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 17,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 64 | 17,0% | 13,2% | +3,8 pp | 1,9% |
| PvdA | 40 | 10,6% | 8,1% | +2,5 pp | 1,9% |
| CDA | 34 | 9,0% | 12,9% | −3,9 pp | 1,0% |
| Lokaal Almelo Samen | 33 | 8,8% | 13,1% | −4,3 pp | 1,0% |
| D66 | 29 | 7,7% | 7,5% | +0,2 pp | 1,5% |
| ChristenUnie | 27 | 7,2% | 6,9% | +0,2 pp | 1,5% |
| PVA | 24 | 6,4% | 5,0% | +1,4 pp | 1,9% |
| Almelo Centraal | 24 | 6,4% | 4,6% | +1,8 pp | 2,1% |
| SP | 22 | 5,8% | 4,9% | +0,9 pp | 1,8% |
| GROENLINKS | 21 | 5,6% | 4,4% | +1,1 pp | 1,9% |
| Leefbaar Almelo | 21 | 5,6% | 3,0% | +2,6 pp | 2,8% |
| Democraten.Nu Almelo | 13 | 3,4% | 2,7% | +0,7 pp | 1,9% |
| PVV | 11 | 2,9% | 5,4% | −2,4 pp | 0,8% |
| 7 | 1,9% | 3,9% | −2,1 pp | 0,7% | |
| Forum voor Rechts | 4 | 1,1% | 1,5% | −0,4 pp | 1,1% |
| Forum voor Democratie | 3 | 0,8% | 3,0% | −2,2 pp | 0,4% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almelo, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Arjen Maathuis (VVD) · 32 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Jorien Geerdink (PvdA) · 27 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Israa Abdullatif (Almelo Centraal) · 21 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Bert Hümmels (Leefbaar Almelo) · 17 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Eugène van Mierlo (CDA) · 15 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Harry de Olde (PVA) · 14 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Jeroen Wiertz (D66) · 13 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Elise Klaasen (ChristenUnie) · 13 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Frits Akse (SP) · 13 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Monique van Saane (D66) · 12 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Louis Kampman (Lokaal Almelo Samen) · 11 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Hans Buitenweg (GROENLINKS) · 11 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Sebastiaan Stöteler (PVV) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Liesbeth ter Haar-Tulp (CDA) · 7 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Yvonne Bijenhof-Dubbink (VVD) · 7 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Lokaal Almelo Samen haalde hier −4,3 pp minder dan gemiddeld in Almelo.
- Qua gewicht is dit het 25e van de 65 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Almelo en 0,0055% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 67 stemmen in Almelo komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 349 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 31 |
| Toegelaten kiezers | 380 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 379 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,5%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,53% van de stembiljetten, tegen 0,55% in Almelo en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Almelo
- Stembureau MFA Eninver (dinsdag) 445 stemmen · Lokaal Almelo Samen 18%
- Stembureau Waterschap Vechtstromen 358 stemmen · VVD 20%
- Stembureau Wijkcentrum De Trefhoek (dinsdag) 456 stemmen · CDA 17%
- Stembureau Erve Noordik (dinsdag) 343 stemmen · VVD 19%
- Stembureau Gemeenschapscentrum 't Aahoes 478 stemmen · Lokaal Almelo Samen 17%
- Stembureau Wijkcentrum Möll'nwiek (maandag) 339 stemmen · Lokaal Almelo Samen 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.