Stembureau Stembureau Gymlokaal Welgelegen in Almelo (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 7608 JZ

Hier waren 287 kiezers toegelaten (1,1% van alle toegelaten kiezers in Almelo) en zijn 285 geldige stemmen uitgebracht. Lokaal Almelo Samen werd hier de grootste met 18,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Lokaal Almelo Samen 53 18,6% 13,1% +5,5 pp 1,6%
D66 39 13,7% 7,5% +6,2 pp 2,1%
CDA 35 12,3% 12,9% −0,6 pp 1,1%
PvdA 29 10,2% 8,1% +2,1 pp 1,4%
ChristenUnie 23 8,1% 6,9% +1,1 pp 1,3%
PVA 22 7,7% 5,0% +2,7 pp 1,7%
VVD 21 7,4% 13,2% −5,8 pp 0,6%
Leefbaar Almelo 13 4,6% 3,0% +1,6 pp 1,7%
Democraten.Nu Almelo 10 3,5% 2,7% +0,8 pp 1,4%
Almelo Centraal 10 3,5% 4,6% −1,0 pp 0,9%
SP 9 3,2% 4,9% −1,7 pp 0,7%
PVV 6 2,1% 5,4% −3,3 pp 0,4%
GROENLINKS 6 2,1% 4,4% −2,3 pp 0,5%
Forum voor Democratie 6 2,1% 3,0% −0,9 pp 0,8%
Forum voor Rechts 2 0,7% 1,5% −0,8 pp 0,5%
1 0,4% 3,9% −3,6 pp 0,1%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almelo, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Eugène van Mierlo (CDA) · 28 stemmen · 9,8% van alle stemmen hier
  2. Jorien Geerdink (PvdA) · 18 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
  3. Harry de Olde (PVA) · 18 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
  4. Louis Kampman (Lokaal Almelo Samen) · 17 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
  5. Monique van Saane (D66) · 16 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
  6. Jeroen Wiertz (D66) · 13 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  7. Nynke Veurink (Lokaal Almelo Samen) · 12 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  8. Elise Klaasen (ChristenUnie) · 12 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  9. Bert Hümmels (Leefbaar Almelo) · 11 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  10. Kimberley Kampman (Lokaal Almelo Samen) · 8 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  11. Arjen Maathuis (VVD) · 7 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  12. Fred Gerritsen (Democraten.Nu Almelo) · 7 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  13. Israa Abdullatif (Almelo Centraal) · 7 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  14. Liesbeth ter Haar-Tulp (CDA) · 5 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Sebastiaan Stöteler (PVV) · 5 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +6,2 pp meer dan gemiddeld in Almelo.
  • Qua gewicht is dit het 35e van de 65 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Almelo en 0,0041% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 89 stemmen in Almelo komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen250
Geldige volmachtbewijzen37
Toegelaten kiezers287
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)287
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,7%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,70% van de stembiljetten, tegen 0,55% in Almelo en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Almelo

Alle stembureaus in Almelo

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.