Stembureau Stembureau Egbertus Wijkcentrum (maandag) in Almelo (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 7601 BA · Wijk De Riet

Hier waren 109 kiezers toegelaten (0,4% van alle toegelaten kiezers in Almelo) en zijn 109 geldige stemmen uitgebracht. PVA werd hier de grootste met 21,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVA 23 21,1% 5,0% +16,1 pp 1,8%
ChristenUnie 15 13,8% 6,9% +6,8 pp 0,9%
Lokaal Almelo Samen 10 9,2% 13,1% −3,9 pp 0,3%
PvdA 10 9,2% 8,1% +1,1 pp 0,5%
CDA 9 8,3% 12,9% −4,6 pp 0,3%
Leefbaar Almelo 8 7,3% 3,0% +4,4 pp 1,1%
PVV 7 6,4% 5,4% +1,1 pp 0,5%
Almelo Centraal 7 6,4% 4,6% +1,9 pp 0,6%
VVD 6 5,5% 13,2% −7,7 pp 0,2%
SP 6 5,5% 4,9% +0,6 pp 0,5%
D66 3 2,8% 7,5% −4,7 pp 0,2%
GROENLINKS 2 1,8% 4,4% −2,6 pp 0,2%
Forum voor Rechts 1 0,9% 1,5% −0,5 pp 0,3%
Forum voor Democratie 1 0,9% 3,0% −2,1 pp 0,1%
1 0,9% 3,9% −3,0 pp 0,1%
Democraten.Nu Almelo 0 0,0% 2,7% −2,7 pp 0,0%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Almelo, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Corrie Korte (PVA) · 14 stemmen · 12,8% van alle stemmen hier
  2. Elise Klaasen (ChristenUnie) · 9 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
  3. Sebastiaan Stöteler (PVV) · 6 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  4. Bert Hümmels (Leefbaar Almelo) · 6 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  5. Jorien Geerdink (PvdA) · 5 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  6. Frits Akse (SP) · 5 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  7. Eugène van Mierlo (CDA) · 4 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  8. Quirine Munnich (VVD) · 4 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  9. Gijs Stork (Lokaal Almelo Samen) · 4 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  10. Harry de Olde (PVA) · 4 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  11. Israa Abdullatif (Almelo Centraal) · 4 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  12. Liesbeth ter Haar-Tulp (CDA) · 3 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  13. Louis Kampman (Lokaal Almelo Samen) · 3 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  14. Jennie Haverhoek (PVA) · 3 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  15. Rita Tomas (ChristenUnie) · 2 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVA haalde hier +16,1 pp meer dan gemiddeld in Almelo.
  • Qua gewicht is dit het 59e van de 65 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Almelo en 0,0016% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 232 stemmen in Almelo komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen90
Geldige volmachtbewijzen19
Toegelaten kiezers109
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)109
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,55% in Almelo en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Almelo

Alle stembureaus in Almelo

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.