Hoe stemde Graft-De Rijp in Alkmaar in 2022?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Met stembureaus in onder meer: De Rijp, Graft, West-Graftdijk, Markenbinnen

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 7 stembureaus in Graft-De Rijp 3.143 geldige stemmen uitgebracht (6,8% van alle stemmen in Alkmaar). PvdA werd hier de grootste met 19,5%. Vergeleken met heel Alkmaar scoorden PvdA (+11,0 pp) en CDA (+10,2 pp) hier hoger en GROENLINKS (−6,5 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PvdA 612 19,5% 8,5% +11,0 pp
CDA 557 17,7% 7,5% +10,2 pp
VVD 538 17,1% 9,7% +7,4 pp
D66 265 8,4% 11,4% −3,0 pp
Leefbaar Alkmaar 224 7,1% 6,6% +0,6 pp
B.A.S. 168 5,3% 10,8% −5,5 pp
Partij voor de Dieren 168 5,3% 6,0% −0,7 pp
OPA 167 5,3% 11,1% −5,8 pp
GROENLINKS 143 4,5% 11,1% −6,5 pp
Forum voor Democratie 93 3,0% 3,7% −0,8 pp
SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen 85 2,7% 5,7% −3,0 pp
SP 53 1,7% 3,3% −1,7 pp
ChristenUnie 32 1,0% 2,7% −1,6 pp
Progressief Alkmaar 21 0,7% 1,0% −0,3 pp
Hart voor Vrijheid 17 0,5% 0,8% −0,3 pp
Blanco en ongeldig12Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Graft-De Rijp

Andere wijken in Alkmaar

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Alkmaar · Alle stembureaus