Stembureau Stembureau 't Wavertje in Alkmaar
Postcode 1843 JR
Hier waren 399 kiezers toegelaten (0,8% van alle toegelaten kiezers in Alkmaar) en zijn 399 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 19,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 79 | 19,8% | 6,5% | +13,3 pp | 2,5% |
| GroenLinks-PvdA | 68 | 17,0% | 20,3% | −3,3 pp | 0,7% |
| Leefbaar Alkmaar | 67 | 16,8% | 4,5% | +12,3 pp | 3,1% |
| VVD | 37 | 9,3% | 10,2% | −0,9 pp | 0,8% |
| D66 | 33 | 8,3% | 12,8% | −4,5 pp | 0,5% |
| Forum voor Democratie | 28 | 7,0% | 8,5% | −1,5 pp | 0,7% |
| B.A.S. | 26 | 6,5% | 11,3% | −4,7 pp | 0,5% |
| Partij voor de Dieren | 21 | 5,3% | 3,7% | +1,6 pp | 1,2% |
| Onafhankelijke Partij Alkmaar | 14 | 3,5% | 9,0% | −5,5 pp | 0,3% |
| Status Quo | 14 | 3,5% | 3,0% | +0,6 pp | 1,0% |
| Volt | 5 | 1,3% | 2,0% | −0,7 pp | 0,5% |
| SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen | 3 | 0,8% | 3,6% | −2,9 pp | 0,2% |
| SP | 3 | 0,8% | 2,7% | −2,0 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 1 | 0,3% | 1,9% | −1,7 pp | 0,1% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alkmaar, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- John Hagens (Leefbaar Alkmaar) · 56 stemmen · 14,0% van alle stemmen hier
- Frits Jonk (CDA) · 42 stemmen · 10,5% van alle stemmen hier
- Mathijs de Boer (GroenLinks-PvdA) · 37 stemmen · 9,3% van alle stemmen hier
- Jelle Wittebrood (Forum voor Democratie) · 21 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Jens van Gorp (D66) · 17 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Simon Ruiter (CDA) · 16 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Maaike Kardinaal (GroenLinks-PvdA) · 15 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Christiaan Peetoom (VVD) · 14 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Pien Bijl (B.A.S.) · 12 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Marion de Jong-Koopman (D66) · 11 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Kıvılcım Pınar (Partij voor de Dieren) · 11 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Jessica Kranendonk (VVD) · 9 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Johan Barendregt (VVD) · 9 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Mischa van der Hulst (CDA) · 9 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Victor Kloos (Onafhankelijke Partij Alkmaar) · 7 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +13,3 pp meer dan gemiddeld in Alkmaar.
- Qua gewicht is dit het 59e van de 63 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Alkmaar en 0,0052% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 120 stemmen in Alkmaar komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 362 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 37 |
| Toegelaten kiezers | 399 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 399 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Alkmaar en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Alkmaar
- Stembureau Het Rekerheem 453 stemmen · GroenLinks-PvdA 15%
- Stembureau Stadskantoor Gemeente Alkmaar 333 stemmen · D66 17%
- Stembureau School Vinckhuysen 478 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Stembureau De Woeste Hoeve 286 stemmen · VVD 15%
- Stembureau Bij Zuid 500 stemmen · CDA 34%
- Stembureau 't Trefpunt 264 stemmen · VVD 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.