Stembureau Stembureau Stationsplein NS Tent A in Alkmaar
Postcode 1815 CB
Hier waren 704 kiezers toegelaten (1,5% van alle toegelaten kiezers in Alkmaar) en zijn 699 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 30,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 213 | 30,5% | 20,3% | +10,2 pp | 2,2% |
| D66 | 124 | 17,7% | 12,8% | +4,9 pp | 2,0% |
| Onafhankelijke Partij Alkmaar | 66 | 9,4% | 9,0% | +0,5 pp | 1,5% |
| B.A.S. | 65 | 9,3% | 11,3% | −2,0 pp | 1,2% |
| Partij voor de Dieren | 46 | 6,6% | 3,7% | +2,9 pp | 2,6% |
| Forum voor Democratie | 42 | 6,0% | 8,5% | −2,5 pp | 1,0% |
| VVD | 41 | 5,9% | 10,2% | −4,3 pp | 0,8% |
| CDA | 21 | 3,0% | 6,5% | −3,5 pp | 0,7% |
| Volt | 20 | 2,9% | 2,0% | +0,9 pp | 2,1% |
| Status Quo | 17 | 2,4% | 3,0% | −0,5 pp | 1,2% |
| SP | 14 | 2,0% | 2,7% | −0,7 pp | 1,1% |
| Leefbaar Alkmaar | 13 | 1,9% | 4,5% | −2,7 pp | 0,6% |
| SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen | 11 | 1,6% | 3,6% | −2,1 pp | 0,6% |
| ChristenUnie | 6 | 0,9% | 1,9% | −1,1 pp | 0,6% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alkmaar, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Maaike Kardinaal (GroenLinks-PvdA) · 94 stemmen · 13,4% van alle stemmen hier
- Jens van Gorp (D66) · 35 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Marion de Jong-Koopman (D66) · 31 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Jelle Wittebrood (Forum voor Democratie) · 29 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Jasmijn Pronk (GroenLinks-PvdA) · 25 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Tess Berkhout (GroenLinks-PvdA) · 24 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Pien Bijl (B.A.S.) · 24 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Christiaan Peetoom (VVD) · 23 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Tamara Vermeulen (Onafhankelijke Partij Alkmaar) · 20 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Eva van Gulick (Volt) · 19 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Victor Kloos (Onafhankelijke Partij Alkmaar) · 18 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Petra Doets (D66) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Kıvılcım Pınar (Partij voor de Dieren) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Gosse Postma (B.A.S.) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Gijsbert van Iterson Scholten (GroenLinks-PvdA) · 10 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +10,2 pp meer dan gemiddeld in Alkmaar.
- Qua gewicht is dit het 42e van de 63 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Alkmaar en 0,0092% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 69 stemmen in Alkmaar komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 657 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 47 |
| Toegelaten kiezers | 704 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 704 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,71% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Alkmaar en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Alkmaar
- Stembureau De Blekerij 710 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Stembureau De Vrijheidskerk A 678 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Stembureau Clubhuis Celeritas 725 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Stembureau Doopsgezinde Gemeente 668 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Stembureau De Rietschoot 730 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%
- Stembureau De Horn 666 stemmen · CDA 34%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.