Stembureau Stembureau Stadhuis B in Alkmaar
Postcode 1811 JD · Wijk Centrum
Hier waren 854 kiezers toegelaten (1,8% van alle toegelaten kiezers in Alkmaar) en zijn 857 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 23,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 197 | 23,0% | 20,3% | +2,7 pp | 2,0% |
| D66 | 135 | 15,8% | 12,8% | +3,0 pp | 2,2% |
| VVD | 109 | 12,7% | 10,2% | +2,5 pp | 2,2% |
| Onafhankelijke Partij Alkmaar | 89 | 10,4% | 9,0% | +1,4 pp | 2,1% |
| B.A.S. | 83 | 9,7% | 11,3% | −1,6 pp | 1,5% |
| Forum voor Democratie | 66 | 7,7% | 8,5% | −0,8 pp | 1,6% |
| Partij voor de Dieren | 37 | 4,3% | 3,7% | +0,6 pp | 2,1% |
| Volt | 33 | 3,9% | 2,0% | +1,9 pp | 3,4% |
| CDA | 28 | 3,3% | 6,5% | −3,2 pp | 0,9% |
| Status Quo | 26 | 3,0% | 3,0% | +0,1 pp | 1,8% |
| Leefbaar Alkmaar | 20 | 2,3% | 4,5% | −2,2 pp | 0,9% |
| SP | 19 | 2,2% | 2,7% | −0,5 pp | 1,5% |
| SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen | 8 | 0,9% | 3,6% | −2,7 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 7 | 0,8% | 1,9% | −1,1 pp | 0,8% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alkmaar, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Maaike Kardinaal (GroenLinks-PvdA) · 92 stemmen · 10,7% van alle stemmen hier
- Christiaan Peetoom (VVD) · 53 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Marion de Jong-Koopman (D66) · 51 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Pien Bijl (B.A.S.) · 42 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Jelle Wittebrood (Forum voor Democratie) · 38 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Jens van Gorp (D66) · 34 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Victor Kloos (Onafhankelijke Partij Alkmaar) · 33 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Tess Berkhout (GroenLinks-PvdA) · 28 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Eva van Gulick (Volt) · 28 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Tamara Vermeulen (Onafhankelijke Partij Alkmaar) · 22 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Britt Schoonewil (VVD) · 19 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Gosse Postma (B.A.S.) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Kıvılcım Pınar (Partij voor de Dieren) · 14 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Jasmijn Pronk (GroenLinks-PvdA) · 11 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Petra Doets (D66) · 11 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −3,2 pp minder dan gemiddeld in Alkmaar.
- Qua gewicht is dit het 22e van de 63 stembureaus: 1,8% van alle geldige stemmen in Alkmaar en 0,0112% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 56 stemmen in Alkmaar komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 787 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 67 |
| Toegelaten kiezers | 854 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 857 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +3 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Er zijn 3 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Alkmaar en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Alkmaar
- Stembureau Drafcentrum Alkmaar 884 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Stembureau Wijkcentrum De Oever A 829 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Stembureau Stadhuis A 891 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Stembureau Kapelkerk B 808 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Stembureau Kindcentrum Vroonermeer A 891 stemmen · D66 17%
- Stembureau Wijkcentrum Thuis in Overdie A 802 stemmen · B.A.S. 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.