Stembureau Stembureau Sociëteit K.B.O. in Alkmaar (2022)
Postcode 1815 HA · Wijk Zuid
Hier waren 687 kiezers toegelaten (1,5% van alle toegelaten kiezers in Alkmaar) en zijn 685 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 19,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 133 | 19,4% | 11,4% | +8,0 pp | 2,5% |
| GROENLINKS | 105 | 15,3% | 11,1% | +4,3 pp | 2,1% |
| B.A.S. | 86 | 12,6% | 10,8% | +1,7 pp | 1,7% |
| VVD | 62 | 9,1% | 9,7% | −0,7 pp | 1,4% |
| PvdA | 52 | 7,6% | 8,5% | −0,9 pp | 1,3% |
| OPA | 45 | 6,6% | 11,1% | −4,6 pp | 0,9% |
| Leefbaar Alkmaar | 43 | 6,3% | 6,6% | −0,3 pp | 1,4% |
| CDA | 34 | 5,0% | 7,5% | −2,5 pp | 1,0% |
| SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen | 31 | 4,5% | 5,7% | −1,2 pp | 1,2% |
| Partij voor de Dieren | 29 | 4,2% | 6,0% | −1,8 pp | 1,0% |
| Forum voor Democratie | 23 | 3,4% | 3,7% | −0,4 pp | 1,3% |
| ChristenUnie | 20 | 2,9% | 2,7% | +0,3 pp | 1,6% |
| SP | 11 | 1,6% | 3,3% | −1,7 pp | 0,7% |
| Progressief Alkmaar | 8 | 1,2% | 1,0% | +0,2 pp | 1,8% |
| Hart voor Vrijheid | 3 | 0,4% | 0,8% | −0,4 pp | 0,8% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alkmaar, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Simone Meijnen (D66) · 97 stemmen · 14,2% van alle stemmen hier
- Maaike Kardinaal (GROENLINKS) · 66 stemmen · 9,6% van alle stemmen hier
- John van der Rhee (VVD) · 30 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Ben Bijl (B.A.S.) · 30 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Gosse Postma (CDA) · 23 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Pien Jellema (B.A.S.) · 22 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Maya Bolte (Leefbaar Alkmaar) · 20 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Victor Kloos (OPA) · 19 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- J.C. Wittebrood (Forum voor Democratie) · 19 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- David Rubio Borrajo (PvdA) · 18 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Kıvılcım Pınar (Partij voor de Dieren) · 17 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Arie Epskamp (SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen) · 16 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Rob Haverlag (B.A.S.) · 13 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Katinka Kerssens (PvdA) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- John Hagens (Leefbaar Alkmaar) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +8,0 pp meer dan gemiddeld in Alkmaar.
- Qua gewicht is dit het 20e van de 88 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Alkmaar en 0,0099% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 67 stemmen in Alkmaar komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 626 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 61 |
| Toegelaten kiezers | 687 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 687 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,29% van de stembiljetten, tegen 0,47% in Alkmaar en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Alkmaar
- Stembureau Leger des Heils 699 stemmen · OPA 16%
- Stembureau De Vrijheidskerk 672 stemmen · GROENLINKS 12%
- Stembureau Wijkcentrum Thuis in Overdie 702 stemmen · B.A.S. 17%
- Stembureau Gymzaal Stempelmakerstraat 668 stemmen · OPA 14%
- Stembureau Murmellius Gymnasium 705 stemmen · GROENLINKS 16%
- Stembureau Tent Labotheek NWZ 657 stemmen · D66 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.