Stembureau Stembureau Mare Nostrum in Alkmaar
Postcode 1825 PV · Wijk De Mare
Hier waren 796 kiezers toegelaten (1,7% van alle toegelaten kiezers in Alkmaar) en zijn 790 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 21,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 170 | 21,5% | 20,3% | +1,2 pp | 1,7% |
| Forum voor Democratie | 96 | 12,2% | 8,5% | +3,6 pp | 2,4% |
| Onafhankelijke Partij Alkmaar | 90 | 11,4% | 9,0% | +2,4 pp | 2,1% |
| D66 | 83 | 10,5% | 12,8% | −2,3 pp | 1,4% |
| B.A.S. | 77 | 9,7% | 11,3% | −1,5 pp | 1,4% |
| VVD | 41 | 5,2% | 10,2% | −5,0 pp | 0,8% |
| CDA | 39 | 4,9% | 6,5% | −1,6 pp | 1,3% |
| SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen | 34 | 4,3% | 3,6% | +0,7 pp | 1,9% |
| Leefbaar Alkmaar | 32 | 4,1% | 4,5% | −0,5 pp | 1,5% |
| Partij voor de Dieren | 32 | 4,1% | 3,7% | +0,3 pp | 1,8% |
| SP | 32 | 4,1% | 2,7% | +1,3 pp | 2,4% |
| Status Quo | 28 | 3,5% | 3,0% | +0,6 pp | 2,0% |
| ChristenUnie | 24 | 3,0% | 1,9% | +1,1 pp | 2,6% |
| Volt | 12 | 1,5% | 2,0% | −0,5 pp | 1,3% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alkmaar, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Maaike Kardinaal (GroenLinks-PvdA) · 95 stemmen · 12,0% van alle stemmen hier
- Jelle Wittebrood (Forum voor Democratie) · 71 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
- Pien Bijl (B.A.S.) · 40 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Victor Kloos (Onafhankelijke Partij Alkmaar) · 36 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Marion de Jong-Koopman (D66) · 34 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Tamara Vermeulen (Onafhankelijke Partij Alkmaar) · 24 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Jens van Gorp (D66) · 22 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Christiaan Peetoom (VVD) · 19 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Tess Berkhout (GroenLinks-PvdA) · 18 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Frits Jonk (CDA) · 17 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Arie Epskamp (SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen) · 14 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Roxanne Borgman (SP) · 14 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Jasmijn Pronk (GroenLinks-PvdA) · 13 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Maya Bolte (Leefbaar Alkmaar) · 13 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Gosse Postma (B.A.S.) · 12 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −5,0 pp minder dan gemiddeld in Alkmaar.
- Qua gewicht is dit het 29e van de 63 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Alkmaar en 0,0104% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 61 stemmen in Alkmaar komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 735 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 61 |
| Toegelaten kiezers | 796 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 796 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,75% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Alkmaar en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Alkmaar
- Stembureau School De Vlieger 795 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Stembureau Sociëteit K.B.O. 788 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Stembureau De Blije Mare A 795 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Stembureau De Nieuwpoort 784 stemmen · B.A.S. 15%
- Stembureau Wijkcentrum Thuis in Overdie B 801 stemmen · B.A.S. 22%
- Stembureau Kapelkerk A 781 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.