Stembureau Stembureau Kindcentrum Vroonermeer B in Alkmaar
Postcode 1822 RP · Wijk Vroonermeer
Hier waren 986 kiezers toegelaten (2,0% van alle toegelaten kiezers in Alkmaar) en zijn 981 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 17,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 175 | 17,8% | 12,8% | +5,0 pp | 2,9% |
| VVD | 162 | 16,5% | 10,2% | +6,3 pp | 3,3% |
| GroenLinks-PvdA | 157 | 16,0% | 20,3% | −4,3 pp | 1,6% |
| B.A.S. | 117 | 11,9% | 11,3% | +0,7 pp | 2,2% |
| Onafhankelijke Partij Alkmaar | 89 | 9,1% | 9,0% | +0,1 pp | 2,1% |
| Forum voor Democratie | 81 | 8,3% | 8,5% | −0,2 pp | 2,0% |
| CDA | 44 | 4,5% | 6,5% | −2,0 pp | 1,4% |
| Status Quo | 30 | 3,1% | 3,0% | +0,1 pp | 2,1% |
| Partij voor de Dieren | 26 | 2,7% | 3,7% | −1,1 pp | 1,5% |
| SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen | 24 | 2,4% | 3,6% | −1,2 pp | 1,4% |
| ChristenUnie | 23 | 2,3% | 1,9% | +0,4 pp | 2,5% |
| Volt | 21 | 2,1% | 2,0% | +0,1 pp | 2,2% |
| Leefbaar Alkmaar | 16 | 1,6% | 4,5% | −2,9 pp | 0,7% |
| SP | 16 | 1,6% | 2,7% | −1,1 pp | 1,2% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alkmaar, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Maaike Kardinaal (GroenLinks-PvdA) · 71 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Pien Bijl (B.A.S.) · 65 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Marion de Jong-Koopman (D66) · 62 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Jelle Wittebrood (Forum voor Democratie) · 57 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Jens van Gorp (D66) · 55 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Jeroen van Velzen (VVD) · 51 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Christiaan Peetoom (VVD) · 46 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Tamara Vermeulen (Onafhankelijke Partij Alkmaar) · 31 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Victor Kloos (Onafhankelijke Partij Alkmaar) · 28 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Tess Berkhout (GroenLinks-PvdA) · 27 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Britt Schoonewil (VVD) · 24 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Petra Doets (D66) · 16 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Gosse Postma (B.A.S.) · 16 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Frits Jonk (CDA) · 14 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Timo Schotten (CDA) · 14 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +6,3 pp meer dan gemiddeld in Alkmaar.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 63 stembureaus: 2,0% van alle geldige stemmen in Alkmaar en 0,0129% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 49 stemmen in Alkmaar komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 862 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 124 |
| Toegelaten kiezers | 986 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 986 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,51% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Alkmaar en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Alkmaar
- Stembureau Leger des Heils 994 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Stembureau De Alkenhorst 968 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Stembureau Wijkcentrum Daalmeer A 1.082 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Stembureau Dorpshuis De Hoeksteen 963 stemmen · Leefbaar Alkmaar 17%
- Stembureau Murmellius Gymnasium 1.124 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Stembureau Gymzaal Stempelmakerstraat 955 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.