Stembureau Stembureau De Vrijheidskerk A in Alkmaar
Postcode 1816 GD · Wijk West
Hier waren 676 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Alkmaar) en zijn 678 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 25,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 171 | 25,2% | 20,3% | +4,9 pp | 1,8% |
| D66 | 102 | 15,0% | 12,8% | +2,3 pp | 1,7% |
| B.A.S. | 70 | 10,3% | 11,3% | −0,9 pp | 1,3% |
| VVD | 70 | 10,3% | 10,2% | +0,1 pp | 1,4% |
| Onafhankelijke Partij Alkmaar | 52 | 7,7% | 9,0% | −1,3 pp | 1,2% |
| Forum voor Democratie | 43 | 6,3% | 8,5% | −2,2 pp | 1,1% |
| CDA | 38 | 5,6% | 6,5% | −0,9 pp | 1,2% |
| Partij voor de Dieren | 28 | 4,1% | 3,7% | +0,4 pp | 1,6% |
| SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen | 26 | 3,8% | 3,6% | +0,2 pp | 1,5% |
| Status Quo | 18 | 2,7% | 3,0% | −0,3 pp | 1,3% |
| Volt | 18 | 2,7% | 2,0% | +0,7 pp | 1,9% |
| Leefbaar Alkmaar | 16 | 2,4% | 4,5% | −2,2 pp | 0,7% |
| ChristenUnie | 14 | 2,1% | 1,9% | +0,1 pp | 1,5% |
| SP | 12 | 1,8% | 2,7% | −1,0 pp | 0,9% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alkmaar, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Maaike Kardinaal (GroenLinks-PvdA) · 93 stemmen · 13,7% van alle stemmen hier
- Marion de Jong-Koopman (D66) · 37 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Jens van Gorp (D66) · 31 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Victor Kloos (Onafhankelijke Partij Alkmaar) · 27 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Pien Bijl (B.A.S.) · 26 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Christiaan Peetoom (VVD) · 26 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Jelle Wittebrood (Forum voor Democratie) · 24 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Tess Berkhout (GroenLinks-PvdA) · 19 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Merel Meinen (VVD) · 19 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Eva van Gulick (Volt) · 17 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Frits Jonk (CDA) · 16 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Arie Epskamp (SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen) · 14 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Tamara Vermeulen (Onafhankelijke Partij Alkmaar) · 12 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Petra Doets (D66) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Gosse Postma (B.A.S.) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +4,9 pp meer dan gemiddeld in Alkmaar.
- Qua gewicht is dit het 43e van de 63 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Alkmaar en 0,0089% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 71 stemmen in Alkmaar komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 617 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 59 |
| Toegelaten kiezers | 676 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 678 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +2 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Er zijn 2 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Alkmaar en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Alkmaar
- Stembureau Stationsplein NS Tent A 699 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Stembureau Doopsgezinde Gemeente 668 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Stembureau De Blekerij 710 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Stembureau De Horn 666 stemmen · CDA 34%
- Stembureau Clubhuis Celeritas 725 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Stembureau Wijkcentrum Oud Overdie 648 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.