Stembureau Stembureau De Open Hof in Alkmaar (2025)
Postcode 1816 LZ · Wijk West
Hier zijn 858 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 20,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 173 | 20,2% | 20,8% | −0,7 pp | 1,2% |
| GroenLinks-PvdA | 135 | 15,7% | 16,3% | −0,5 pp | 1,2% |
| PVV | 133 | 15,5% | 13,0% | +2,5 pp | 1,5% |
| VVD | 100 | 11,7% | 14,4% | −2,7 pp | 1,0% |
| CDA | 73 | 8,5% | 8,9% | −0,4 pp | 1,2% |
| Forum voor Democratie | 60 | 7,0% | 5,2% | +1,7 pp | 1,7% |
| JA21 | 56 | 6,5% | 6,1% | +0,5 pp | 1,4% |
| DENK | 24 | 2,8% | 2,2% | +0,6 pp | 1,6% |
| SP | 22 | 2,6% | 2,4% | +0,2 pp | 1,4% |
| BBB | 16 | 1,9% | 2,4% | −0,5 pp | 1,0% |
| Partij voor de Dieren | 16 | 1,9% | 2,7% | −0,8 pp | 0,9% |
| 50PLUS | 15 | 1,7% | 1,6% | +0,2 pp | 1,4% |
| ChristenUnie | 13 | 1,5% | 0,8% | +0,7 pp | 2,4% |
| NSC | 6 | 0,7% | 0,4% | +0,3 pp | 2,0% |
| Volt | 5 | 0,6% | 1,3% | −0,7 pp | 0,6% |
| BVNL | 3 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 1,9% |
| BIJ1 | 3 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp | 1,4% |
| FNP | 2 | 0,2% | 0,0% | +0,2 pp | 10,5% |
| NL PLAN | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 2,5% |
| Piratenpartij | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 1,0% |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp | 0,5% |
| DE LINIE | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrede voor Dieren | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alkmaar, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −2,7 pp minder dan gemiddeld in Alkmaar.
- Qua gewicht is dit het 50e van de 62 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Alkmaar en 0,0082% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 79 stemmen in Alkmaar komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Alkmaar
- Stembureau Bij de Bron 870 stemmen · D66 26%
- Stembureau Dorpshuis Onder de Boom 844 stemmen · VVD 22%
- Stembureau Wijkcentrum Wijkwaard A 893 stemmen · D66 20%
- Stembureau Lukaskerk 836 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Stembureau Wijkcentrum Wijkwaard B 903 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Stembureau Stationsplein NS Tent B 805 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.