Stembureau Stembureau Clubhuis Celeritas in Alkmaar (2022)
Postcode 1827 CX · Wijk Daalmeer/Koedijk
Hier waren 290 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Alkmaar) en zijn 290 geldige stemmen uitgebracht. OPA werd hier de grootste met 15,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| OPA | 46 | 15,9% | 11,1% | +4,7 pp | 0,9% |
| SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen | 38 | 13,1% | 5,7% | +7,4 pp | 1,4% |
| B.A.S. | 36 | 12,4% | 10,8% | +1,6 pp | 0,7% |
| GROENLINKS | 22 | 7,6% | 11,1% | −3,5 pp | 0,4% |
| PvdA | 21 | 7,2% | 8,5% | −1,2 pp | 0,5% |
| D66 | 20 | 6,9% | 11,4% | −4,5 pp | 0,4% |
| ChristenUnie | 17 | 5,9% | 2,7% | +3,2 pp | 1,4% |
| SP | 17 | 5,9% | 3,3% | +2,5 pp | 1,1% |
| Forum voor Democratie | 17 | 5,9% | 3,7% | +2,1 pp | 1,0% |
| Leefbaar Alkmaar | 15 | 5,2% | 6,6% | −1,4 pp | 0,5% |
| Partij voor de Dieren | 15 | 5,2% | 6,0% | −0,8 pp | 0,5% |
| VVD | 9 | 3,1% | 9,7% | −6,6 pp | 0,2% |
| CDA | 8 | 2,8% | 7,5% | −4,7 pp | 0,2% |
| Hart voor Vrijheid | 6 | 2,1% | 0,8% | +1,2 pp | 1,5% |
| Progressief Alkmaar | 3 | 1,0% | 1,0% | +0,1 pp | 0,7% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Alkmaar, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Victor Kloos (OPA) · 29 stemmen · 10,0% van alle stemmen hier
- Arie Epskamp (SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen) · 18 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Maaike Kardinaal (GROENLINKS) · 16 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Simone Meijnen (D66) · 15 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Ben Bijl (B.A.S.) · 15 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Rigo Wijdoogen (SP) · 13 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Katinka Kerssens (PvdA) · 11 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- J.C. Wittebrood (Forum voor Democratie) · 11 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Ronald van Veen (ChristenUnie) · 9 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Gosse Postma (CDA) · 6 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Pien Jellema (B.A.S.) · 6 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- John Hagens (Leefbaar Alkmaar) · 6 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Maya Bolte (Leefbaar Alkmaar) · 6 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Sarah Pesie (Partij voor de Dieren) · 6 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- John van der Rhee (VVD) · 5 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SeniorenPartij Alkmaar (SPA) ouderen haalde hier +7,4 pp meer dan gemiddeld in Alkmaar.
- Qua gewicht is dit het 74e van de 88 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Alkmaar en 0,0042% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 159 stemmen in Alkmaar komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 258 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 32 |
| Toegelaten kiezers | 290 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 290 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,47% in Alkmaar en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Alkmaar
- Stembureau De Open Hof 306 stemmen · VVD 15%
- Stembureau De Woeste Hoeve 282 stemmen · VVD 18%
- Stembureau Tent Vroonermeer 307 stemmen · VVD 15%
- Stembureau Tent Stationsplein NS 281 stemmen · GROENLINKS 17%
- Stembureau Kantine Sporthal Oosterhout 316 stemmen · B.A.S. 16%
- Stembureau De Rietschoot 263 stemmen · OPA 14%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.