Hoe stemde Portland in Albrandswaard in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Portland-Centrum, De Eilanden
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 3 stembureaus in Portland 4.279 geldige stemmen uitgebracht (26,7% van alle stemmen in Albrandswaard). PVV werd hier de grootste met 31,8%. Vergeleken met heel Albrandswaard scoorden PVV (+2,1 pp) en VVD (+0,2 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−1,1 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.359 | 31,8% | 29,7% | +2,1 pp |
| VVD | 897 | 21,0% | 20,8% | +0,2 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 497 | 11,6% | 11,9% | −0,3 pp |
| GroenLinks-PvdA | 379 | 8,9% | 9,9% | −1,1 pp |
| D66 | 207 | 4,8% | 5,4% | −0,5 pp |
| DENK | 200 | 4,7% | 2,2% | +2,5 pp |
| CDA | 130 | 3,0% | 4,1% | −1,0 pp |
| Forum voor Democratie | 113 | 2,6% | 2,4% | +0,2 pp |
| SP | 85 | 2,0% | 2,5% | −0,5 pp |
| BBB | 77 | 1,8% | 2,4% | −0,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 70 | 1,6% | 2,0% | −0,4 pp |
| ChristenUnie | 55 | 1,3% | 1,4% | −0,1 pp |
| JA21 | 54 | 1,3% | 1,2% | +0,1 pp |
| Volt | 36 | 0,8% | 1,2% | −0,4 pp |
| SGP | 33 | 0,8% | 1,1% | −0,3 pp |
| 50PLUS | 30 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp |
| BIJ1 | 27 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 16 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp |
| Nederland met een PLAN | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 3 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Splinter | 3 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Portland
- Wijkcentrum Portland B Portland-Centrum · 3162 WK · 1.872 stemmen · PVV 32%
- Wijkcentrum Portland A Portland-Centrum · 3162 WK · 1.396 stemmen · PVV 31%
- Parelsnoer (tent) De Eilanden · 3162 VK · 1.011 stemmen · PVV 33%
Andere wijken in Albrandswaard
- Poortugaal-Zuid 4.172 stemmen · PVV 30%
- Rhoon-Zuid 3.674 stemmen · PVV 25%
- Rhoon-Noord 2.208 stemmen · PVV 31%
- Poortugaal-Noord 1.708 stemmen · PVV 31%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.