Stembureau Hooge Werf Zorgcentrum in Albrandswaard (2018)
Postcode 3171 BJ · Wijk Poortugaal-Zuid
Hier waren 1.180 kiezers toegelaten (11,1% van alle toegelaten kiezers in Albrandswaard) en zijn 1.175 geldige stemmen uitgebracht. Leefbaar Albrandswaard werd hier de grootste met 20,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Leefbaar Albrandswaard | 241 | 20,5% | 13,1% | +7,4 pp | 17,5% |
| VVD | 203 | 17,3% | 21,1% | −3,8 pp | 9,1% |
| EVA | 184 | 15,7% | 17,9% | −2,3 pp | 9,8% |
| Stem-Lokaal | 137 | 11,7% | 13,2% | −1,6 pp | 9,8% |
| CDA | 124 | 10,6% | 11,1% | −0,5 pp | 10,6% |
| PvdA | 92 | 7,8% | 6,7% | +1,1 pp | 13,0% |
| GROENLINKS | 87 | 7,4% | 6,4% | +1,0 pp | 13,0% |
| ChristenUnie-SGP | 59 | 5,0% | 5,4% | −0,4 pp | 10,4% |
| NAP | 48 | 4,1% | 5,0% | −0,9 pp | 9,2% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Albrandswaard, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Bas Boender (Leefbaar Albrandswaard) · 151 stemmen · 12,9% van alle stemmen hier
- Marco Goedknegt (VVD) · 132 stemmen · 11,2% van alle stemmen hier
- Maret Rombout (EVA) · 116 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
- Martijn Heezen (Stem-Lokaal) · 78 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- James Scharink (GROENLINKS) · 76 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Sander van der Kaaij (CDA) · 64 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Hans van der Graaff (PvdA) · 43 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Suzanne Remijn-Korteweg (VVD) · 29 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Richard Steger (NAP) · 27 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Mieke van Ginkel (CDA) · 22 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Wendy Verduijn (Stem-Lokaal) · 20 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Suzanne Voogdgeert (Leefbaar Albrandswaard) · 19 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Eline den Ouden (Leefbaar Albrandswaard) · 18 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Thomas van der Knaap (EVA) · 16 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Plonie Rooimans (PvdA) · 16 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Leefbaar Albrandswaard haalde hier +7,4 pp meer dan gemiddeld in Albrandswaard.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 14 stembureaus: 11,2% van alle geldige stemmen in Albrandswaard en 0,0174% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 9 stemmen in Albrandswaard komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.065 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 115 |
| Toegelaten kiezers | 1.180 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.181 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,5%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,51% van de stembiljetten, tegen 0,80% in Albrandswaard en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Albrandswaard
- OBS Valckesteyn Noord 1.076 stemmen · VVD 25%
- Maranathakerk Rhoon 986 stemmen · VVD 24%
- Wijkgebouw Portland B 962 stemmen · VVD 27%
- De Klepperwei 853 stemmen · Stem-Lokaal 23%
- OBS De Overkant 816 stemmen · EVA 22%
- Cultureel centrum De Brinkhoeve 788 stemmen · Leefbaar Albrandswaard 22%
Alle stembureaus in Albrandswaard
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.