Hoe stemde Dinxperlo in Aalten in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Dinxperlo Centrum/Oost, Verspreide huizen De Heurne

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 5 stembureaus in Dinxperlo 5.164 geldige stemmen uitgebracht (29,1% van alle stemmen in Aalten). PVV werd hier de grootste met 23,8%. Vergeleken met heel Aalten scoorden PVV (+4,0 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+1,5 pp) hier hoger en BBB (−1,7 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 1.229 23,8% 19,8% +4,0 pp
Nieuw Sociaal Contract 1.033 20,0% 18,5% +1,5 pp
BBB 716 13,9% 15,6% −1,7 pp
VVD 620 12,0% 11,6% +0,4 pp
GroenLinks-PvdA 471 9,1% 10,4% −1,3 pp
CDA 292 5,7% 7,2% −1,5 pp
D66 194 3,8% 4,0% −0,3 pp
SP 141 2,7% 2,7% −0,0 pp
ChristenUnie 112 2,2% 3,1% −0,9 pp
Forum voor Democratie 91 1,8% 1,6% +0,1 pp
Partij voor de Dieren 61 1,2% 1,2% −0,0 pp
JA21 42 0,8% 0,7% +0,1 pp
BVNL / Groep Van Haga 40 0,8% 0,6% +0,2 pp
Volt 31 0,6% 0,8% −0,2 pp
SGP 30 0,6% 0,6% −0,1 pp
50PLUS 21 0,4% 0,3% +0,1 pp
DENK 12 0,2% 0,6% −0,4 pp
Samen voor Nederland 7 0,1% 0,2% −0,1 pp
Splinter 5 0,1% 0,1% −0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 5 0,1% 0,1% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 5 0,1% 0,1% +0,0 pp
BIJ1 3 0,1% 0,1% −0,0 pp
Nederland met een PLAN 3 0,1% 0,0% +0,0 pp
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Dinxperlo

Andere wijken in Aalten

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Aalten · Alle stembureaus