Hoe stemde Aalten Kern in Aalten in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Aalten-kern Centrum, Aalten-kern Zuid 1, Aalten-kern West, Aalten-kern Noord/Noordoost

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 9 stembureaus in Aalten Kern 8.960 geldige stemmen uitgebracht (49,4% van alle stemmen in Aalten). CDA werd hier de grootste met 23,4%. Vergeleken met heel Aalten scoorden GroenLinks-PvdA (+1,1 pp) en D66 (+0,9 pp) hier hoger en BBB (−2,8 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
CDA 2.096 23,4% 23,2% +0,2 pp
PVV 1.275 14,2% 14,9% −0,7 pp
D66 1.179 13,2% 12,3% +0,9 pp
VVD 1.092 12,2% 12,7% −0,5 pp
GroenLinks-PvdA 856 9,6% 8,5% +1,1 pp
JA21 579 6,5% 6,4% +0,1 pp
Forum voor Democratie 504 5,6% 5,5% +0,2 pp
BBB 420 4,7% 7,5% −2,8 pp
ChristenUnie 255 2,8% 2,4% +0,5 pp
SP 154 1,7% 1,4% +0,3 pp
50PLUS 114 1,3% 1,3% −0,1 pp
SGP 114 1,3% 1,0% +0,3 pp
DENK 82 0,9% 0,5% +0,4 pp
Partij voor de Dieren 72 0,8% 0,9% −0,1 pp
Volt 57 0,6% 0,5% +0,1 pp
NSC 53 0,6% 0,6% −0,0 pp
BVNL 21 0,2% 0,2% +0,0 pp
BIJ1 11 0,1% 0,1% +0,0 pp
Vrede voor Dieren 11 0,1% 0,1% +0,0 pp
Piratenpartij 8 0,1% 0,1% +0,0 pp
FNP 3 0,0% 0,0% +0,0 pp
LP 3 0,0% 0,0% +0,0 pp
Vrij Verbond 1 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Aalten Kern

Andere wijken in Aalten

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Aalten · Alle stembureaus